Niebywały sukces lubelskiego licealisty. Przełamał chiński monopol w konkursie matematycznym

Zwycięstwo Polaka w olimpiadzie matematycznej
Konkurs matematyczny Konstanty Smolira na podium| fot. Olimpiada Matematyczna

Matematyczny geniusz, który niedawno skończył III klasę Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie Konstanty Smolira zdobył maksymalną liczbę 42 punktów w konkursie poprzedzającym Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną. Jest pierwszym uczestnikiem spoza Chin, który tego dokonał.

Świetne predyspozycje na Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną

reprezentacja Polski
Konkurs matematyczny poprzedzający IMO | fot. Olimpiada Matematyczna

Od 2 lipca Konstanty uczestniczy w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w japońskiej Chibie. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs matematyczny dla uczniów szkół średnich. Finał olimpiady będzie rozłożony na dwa dni, podczas których zawodnicy skupią się na rozwiązaniu sześciu zadań dotyczących matematyki. W poprzedniej edycji polska reprezentacja zajęła 12 miejsce, przywożąc sześć medali.

Polska matematyczna mocna ekipa!

rozwiązywanie zadań matematycznych
Konkurs matematyczny poprzedzający IMO | fot. Olimpiada Matematyczna

Polska reprezentacja w świetnej formie. Świadczy o tym historyczny wynik naszego lubelskiego reprezentanta. Parę dni wcześniej Konstanty został zwycięzcą Matematycznego Pucharu Europy (European Mathematical Cup). Jako jedyny rozwiązał bezbłędnie wszystkie zadania i zdobył złoty medal, zajmując – I miejsce w Europie. Na brawa i wyróżnienie zasługują również jego koledzy z reprezentacji odnoszący sukcesy

Drugie nagrody wywalczyli Michał Lipiec oraz Robert Soboński, trzecie: Mateusz Gabzdyl i Piotr Miernik, a Krzysztof Salata został wyróżniony wzmianką zaszczytną.

źródło Olimpiada Matematyczna

Brawo Polska górą! Trzymamy kciuki za was

zgrupowanie konkurs matematyczny sala wykładowa
Konkurs matematyczny poprzedzający IMO | fot. Olimpiada Matematyczna

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gratulacje dla całej ekipy, a w szczególności dla Konstantego 🙂