Gala TFL 13 „NOXY NIGHT” w Lublinie [WIDEO]

TFL - Thunderstrike Fight League | fot. organizator

Już 23 marca na hali Globus znakomici zawodnicy MMA skrzyżują swoje rękawice podczas trzynastej odsłony prestiżowej gali TFL „NOXY NIGHT”. Będzie to największa gala MMA do tej pory na Lubelszczyźnie.

Gala TFL 13 „NOXY NIGHT” odbędzie się w piątek, 23 marca, na Hali Globus liczącej ponad 4000 miejsc na widowni. Podczas gali dojdzie do wielu emocjonujących pojedynków, kibice będą mogli obejrzeć aż 15 walk w formule MMA, gdzie wśród nich zobaczyć będą mogli dwie walki o międzynarodowy pas mistrzowski TFL.

Pojedynki toczone będą na zasadach światowej organizacji UFC (Ultimate Fighting Championship), a zawodnicy będą walczyć w oktagonie (klatce) o średnicy dziesięciu metrów. W walce wieczoru zobaczymy reprezentanta Lubelszczyzny Huberta Szymajdę, który skrzyżuje swoje rękawice z Brazylijczykiem Guilherme Cadena Martinsem. Stawką pojedynku będzie pas w kategorii lekkiej do 70 kg.

Niesamowitych wrażeń podczas tego wieczoru sportowego dostarczą także kobiety, które z niemałym doświadczeniem uraczą ciekawym, a zarazem emocjonującym sposobem walki. W klatce zobaczymy byłą zawodniczkę największej na świecie federacji UFC, reprezentantkę Lublina – Izabelę Badurek-Izdebską, która skrzyżuje rękawice w walce z Barbarą „Shogun” Nalepką oraz Mistrzynię Polski w MMA – Aleksandrę Rolę, dla której będzie to zawodowy debiut w MMA.

Kolejnym starciem podczas Thunderstrike Fight League będzie walka Rafała Kijańczuka, który skrzyżuje rękawice z niepokonanym Hiszpanem, Jonathanem Casariego. Pojedynek odbędzie się w limicie kategorii półciężkiej do 93 kg.

– Będzie to dla mnie bardzo ważny pojedynek. Mój rywal walczył w kategorii ciężkiej i jest niepokonany. To będzie mecz Polska vs Hiszpania i zamierzam odnieść wygraną – mówi Kijańczuk.

Podczas gali 23 marca lubelskiej publiczności zaprezentuje się również Cezary Oleksiejczuk, młodszy brat Michała, który w konfrontacji do 77 kg zmierzy się z Kubą Martysem.

– Jakub Martys to bardzo utalentowany zawodnik z potężnym zapleczem stójkowym. Bardzo szybko znokautował na TFL 6, doskonałego zapaśnika Damiana Adamiuka. Bracia Oleksiejczuk podejmują każde wyzwanie bez zbędnego gadania. Cezary jest młodszy, ale równie doświadczony. To będzie walka talentów polskiego MMA – komentuje Jacek Sarna.

Trzynasta odsłona Thunderstrike Fight League, odbędzie się już 23 marca w lubelskiej Hali Globus. Bilety na galę dostępne są poprzez serwis ekobilet.pl, a od poniedziałku również w kasie hali MOSiR Bystrzyca przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.