Gala finałowa projektu „Lublin Up!”

Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie
Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie | fot. UM Lublin

11 czerwca odbędzie się Gala Finałowa „Międzyuczelnianego Konkursu na Najlepszy Pomysł Biznesowy – Lublin Up!”. Wydarzenie poprzedzi briefing prasowy z udziałem przedstawicieli lubelskich uczelni i Miasta Lublin.

Wsparcie dla przedsiębiorczości akademickiej

Prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, podkreślił znaczenie konkursu dla promocji przedsiębiorczości i innowacyjnych rozwiązań na lubelskich uczelniach. „Konkurs Lublin Up! odbywa się już kolejny raz i mamy nadzieję, że będzie stałym punktem inicjującym ciekawe rozwiązania oraz pomysły biznesowe wśród studentek i studentów,” powiedział.

Prezentacje innowacyjnych pomysłów

Podczas gali, zespoły złożone ze studentów, doktorantów i młodych naukowców z wiodących uczelni Lublina zaprezentują swoje pomysły biznesowe. Lubelski startup BinderLess przedstawi swoją ścieżkę rozwoju, a Wschodni Akcelerator Biznesu oraz Unicorn Hub zaprezentują ofertę rozwoju dla startupów z regionu.

Eksperci i jury

Prezentacje oceniać będzie Panel Ekspertów z przedstawicielami uczelni i środowiska biznesowego, w tym dr hab. inż. Dariusz Czerwiński, prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak, prof. dr hab. n. med. Jarosław Dudka, prof. dr hab. Adam Waśko, Marcin Bielówka, dr Ewelina Iwanek, Agata Koprowska, i Monika Król. Marcin Bielówka przedstawi także działalność startupu BinderLess, oferującego platformę do zarządzania dokumentacją budowlaną.

Organizatorzy i partnerzy

Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Politechnikę Lubelską, zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich, we współpracy z Miastem Lublin. Koordynatorem konkursu jest Fundacja „OIC Poland”, wspierana przez ekspertów i partnerów Unicorn Hub.

Czy myślisz, że innowacyjne pomysły prezentowane na gali mogą zmienić przyszłość biznesu w Lublinie? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach i udostępnij artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.