Gala finałowa projektów „Przedsiębiorcze Dzieciaki” i „Przedsiębiorcza Młodzież”

dzieci
Przedsiębiorcze dzieciaki | fot. Miasto Lublin

Gale podsumowujące projekty „Przedsiębiorcze Dzieciaki” i „Przedsiębiorcza Młodzież” odbędą się 13 i 14 czerwca w Lublinie. Podczas tych wydarzeń zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursów na najlepsze projekty doradcze oraz przestrzenie kreatywne.

Rozwój przedsiębiorczości wśród dzieci i młodzieży

W ramach projektu „Przedsiębiorcza Młodzież” blisko 300 uczniów z 10 lubelskich szkół ponadpodstawowych poszerzyło swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Uczestnicy brali udział w warsztatach, wizytach studyjnych oraz konkursach, zdobywając cenne doświadczenia biznesowe. Nowością w tej edycji były warsztaty z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu.

dzieci
Przedsiębiorcze dzieciaki | fot. Miasto Lublin

Projekt realizowany wspólnie przez Miasto Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, umożliwił młodzieży poznanie swoich typów osobowości metodą MBTI, uczestnictwo w warsztatach medialnych oraz zwiedzanie kampusu UMCS. Wsparcie zapewniało 40 studentów z Wydziału Ekonomicznego oraz Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

Przedsiębiorcze Dzieciaki: edukacja od najmłodszych Lat

Szósta edycja projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki” skierowana była do dzieci w wieku 6-10 lat z 15 lubelskich placówek oświatowych. Uczestnicy brali udział w lekcjach, wizytach w przedsiębiorstwach oraz warsztatach z sektora kreatywnego. Projekt wspiera kształtowanie postaw przedsiębiorczych oraz rozwijanie kompetencji poszukiwanych na rynku pracy.

dzieci
Przedsiębiorcze dzieciaki | fot. Miasto Lublin

Dodatkowo dzieci mogły wziąć udział w dwóch konkursach: „Przestrzenie Kreatywne” i „Zielona Ekoprzestrzeń Kreatywna”. Pierwszy konkurs dotyczył stworzenia szkolnych przestrzeni kreatywnych, a drugi – ekologicznych miejsc relaksu przy szkołach. Wyniki konkursów zostaną ogłoszone podczas gali finałowej.

Uznanie i nagrody

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Promowanie ducha przedsiębiorczości” w konkursie Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2022 (EEPA2022) oraz nominację do finału konkursu The Innovation Politics Awards 2023 w kategorii Edukacja.

Czy uważacie, że takie projekty są kluczem do przyszłego sukcesu młodzieży na rynku pracy? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach i udostępnijcie artykuł, aby zaprosić innych do dyskusji!

dzieci
Przedsiębiorcze dzieciaki | fot. Miasto Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.