Gala Finałowa Lublina jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Sprawdź program

Lublin Is Youth gala
fot. Materiał organizatora

To dla nas wszystkich okazja do wspólnej celebracji trzyletniej pracy i jej efektów. Chcemy spotkać się z osobami, których praca, zaangażowanie i wysiłek przyczyniły się do tego, jak zmieniło się nasze miasto w ciągu ostatnich lat. To także idealny moment do tego, żeby przekazać klucz dalej — Gandawie Europejskiej Stolicy Młodzieży 2024, a także ogłosić, tu w sercu Europy, jakie miasto zostanie Europejską Stolicą Młodzieży 2026

Gala Finałowa ESM

Gala Finałowa ESM połączona z uroczystą ceremonią ogłoszenia przez Europejskie Forum Młodzieży stolicy na 2026 oraz przekazanie klucza Gandawie (Belgia) – ESM 2024, odbędzie się dzisiaj (27 listopada) o godz. 19.00 w Centrum Spotkania Kultur.

Wydarzenie będzie można obejrzeć online w języku polskim z tłumaczeniem na PJM oraz w języku angielskim, dzięki streamingowi na żywo na profilach Miasto Lublin i Lublin is YOUth w mediach społecznościowych. O godz. 21.00 na Placu Teatralnym zaplanowano widowisko ogniowe Fire Party.

– Z niecierpliwością czekamy, by wraz z Lublinem poczuć energię młodych podczas ceremonii zamknięcia. Będzie to świetna okazja, żeby zobaczyć, jak Lublin swoje plany i zamierzenia przekuł na konkretne działania zrealizowane w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży. Będziemy dążyć do tego, by zbudowane w trakcie obchodów ESM relacje międzynarodowe nie ustały. Nie możemy się już doczekać, gdy ten słynny klucz będzie nasz – mówi Mathias De Clercq, Mer Miasta Gandawa.

przed nami final esm lublin 2023 konferencja prasowa 27.11.2023 fot. miasto lublinklOWfqWibGpC785HlXs
fot. Miasto Lublin

Program Gali Finałowej:

Godzina 19:00
– Podsumowanie działań Miasta Lublin jako Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023
– Przekazanie tytułu Gandawie — Europejskiej Stolicy Młodzieży 2024
– Prezentacje miast kandydujących do tytułu: Europejskiej Stolicy Młodzieży 2026:

  • Izmir / Turcja,
  • Malaga / Hiszpania,
  • Sarajewo / Bośnia i Hercegowina,
  • Tromsø / Norwegia,
  • Vila do Conde / Portugalia.

– Ogłoszenie Europejskiej Stolicy Młodzieży 2026

Godzina 21:00
– Bankiet oraz finał Direction Earth/Space – Performance Art&Science
– Będziemy świadkami finału inicjatywy Direction Earth/Space.
– Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) zainaugurowała inicjatywę w ramach Europejskich Stolic Młodzieży, nadając jej obchodom prawdziwie kosmiczny wymiar. W Direction Earth/Space połączyliśmy naukę, kulturę i rozrywkę, a zarazem przybliżyliśmy zagadnienia kosmiczne szerokiej publiczności.
– Kosmiczny Art&Science Performance do obejrzenia tylko na żywo podczas bankietu po Gali w Centrum Spotkania Kultur dzięki Science Now.

Mamy dla Was jeszcze jedną niespodziankę:
Godz. 21:00 przed Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1, wstęp wolny.

FIRE PARTY!, czyli największa, najbardziej ognista impreza, jaką widzieliście! FIRE PARTY! to wielkoformatowe widowisko ogniowo-pirotechniczne z udziałem najlepszych tancerzy ognia, żonglerów i akrobatów, a wszystko to w lekkiej, komediowej oprawie.

Ogniste wachlarze, płonące maczugi, pióropusze iskier strzelające pod niebo, plucie ogniem i absolutnie zjawiskowy „dragon staff”. To wszystko w rękach absolutnych profesjonalistów w największym show ogniowym.

Wydarzenie współorganizowane z Centrum Spotkania Kultur — Partnerem Gali!
Do zobaczenia! Lublin is YOUth!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.