Frampol jak twierdza. Zamkną miasto na przyjazd ważnych polityków. Kaczyński, Sasin, Witek, Błaszczak

Jacek Sasin podczas uroczystości obchodów wybuchu II wojny światowej we Frampolu
Jacek Sasin podczas uroczystości obchodów wybuchu II wojny światowej we Frampolu | fot. Katarzyna Link, LUW

W piątek 1 września we Frampolu odbędą się centralne obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. W związku z planowanymi uroczystościami i przyjazdem ważnych polityków, główne drogi w mieście zostaną zamknięte.

Obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej we Frampolu

We Frampolu, jednym z najbardziej zniszczonych polskich miast podczas II wojny światowej, odbędą się obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Bombardowanie Frampola jest jednym z symboli niemieckiego barbarzyństwa podczas Kampanii Wrześniowej.

13 września 1939 roku piloci 8. Korpusu Lotniczego Luftwaffe potraktowali miasto, w którym nie było celów wojskowych czy strategicznych, a jedynie charakterystyczny układ ulic na planie kwadratu, jako tarczę strzelniczą i miejsce ćwiczenia skuteczności bombardowania. 

W obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej wezmą udział m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin.

W uroczystościach udział wezmą także Dowództwo Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej, 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, posłowie i senatorowie oraz władze województwa lubelskiego, w tym Lech Sprawka i Jarosław Stawiarski.

Program uroczystości:

17:00 Rozpoczęcie uroczystości:

  • Podniesienie flagi państwowej na maszt, odegranie hymnu RP
  • Powitanie zgromadzonych gości 
  • Wystąpienia okolicznościowe
  • Apel pamięci
  • Ceremonia złożenia wieńców
  • Odegranie „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”
  • Defilada

18:00 Zakończenie uroczystości

Zobacz także: W piątek 1 września zawyją syreny alarmowe

Zmiany organizacji ruchu we Frampolu 1 września

Od godziny 15:00 do około godziny 20:00 zamknięta będzie całkowicie dla ruchu droga wojewódzka nr 835 w miejscowości Frampol, od skrzyżowania, typu rondo, z drogą krajową nr 74 Zosin – Janów Lubelski.

Od godzin porannych w centrum Frampola będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania. Dotyczy on ulic: Rynek, Janowskiej (od DW nr 835 do ulicy Cichej), Nowej, Stolarskiej, Wesołej (od Przemysłowej do Butlerowskiej), Szkolnej, 3-go Maja, Butlerowskiej, Przemysłowej (od DW nr 835 do Wesołej), Kościelnej (od DW nr 835 do ulicy Cmentarnej), Zamojskiej, Radzięckiej, Tkackiej, Targowej.

Kierowcy, którzy będą podróżować z Lublina do Biłgoraja DW nr 835, na skrzyżowaniu typu rondo z DK nr 74, zostaną skierowani przez funkcjonariuszy policji na DK nr 74, następnie na ulicę Zamojską, Targową i Przemysłową, którą dojadą do DW nr 835.

Od Biłgoraja ruch odbywać się będzie ulicą Przemysłową, Orzechową, Zamojską, DK nr 74 do skrzyżowania typu rondo z DW nr 835.

Od godziny 15:00 ruchem kierować będą funkcjonariusze Policji oraz Żandarmerii Wojskowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.