W piątek 1 września zawyją syreny alarmowe

syreny alarmowe
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

W piątek 1 września całym mieście zawyją syreny alarmowe. W ten sposób uczczona zostanie 84. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Dlaczego wyją syreny w Lublinie 1 września

Lubelski Urząd Wojewódzki informuje, że w ramach cyklicznego treningu dotyczącego systemów alarmowania oraz upamiętniając 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Zobacz także: Miejskie obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej w Lublinie. PROGRAM

W piątek 1 września o godz. 11:00 w Lublinie oraz o godz. 12:00 na terenie całego województwa lubelskiego na jedną minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe, wchodzące w skład systemów ostrzegania i alarmowania.

System alarmowania w Lublinie

Warto przypomnieć, że system syren alarmowych na terenie miasta Lublin funkcjonuje w ramach Wojewódzkiego Systemu Wczesnego Ostrzegania o zagrożeniach (SWO) i Wojewódzkiego Systemu Wykrywania i Alarmowania (SWA), utworzonych i nadzorowanych przez Wojewodę Lubelskiego.

Na terenie Lublina znajdują się 43 syreny.

Szczegółowymi informacjami w zakresie typu punktów alarmowych, stanu technicznego i konserwacji syren, planów rozbudowy dysponuje zarządzający systemami SWO i SWA tj. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.