Fontanny w Lublinie startują po zimowej przerwie. Kiedy pokazy na pl. Litewskim?

Fontanna na Placu Litewskim
Fontanna na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

W parkach i na placu Litewskim trwają przygotowania do uruchomienia fontann po zimowej prawie, która została wydłużona przez obowiązujące obostrzenia.

Fontanny w Lublinie budzą się do życia

Od dzisiaj po przerwie zimowej uruchomiono główną fontannę na placu Litewskim. Pozostałe fontanny będą sukcesywnie włączane wraz z napełnieniem niecek wodą. Wszystkie fontanny powinny zostać uruchomione do końca tego tygodnia.

Została również włączona fontanna w Ogrodzie Saskim. Będzie to też pierwszy sezon nowej fontanny w dydaktycznym ogrodzie wodnym w Parku Ludowym, której uruchomienie planowane jest w przyszłym tygodniu.

ZOBACZ TAKŻE:
Park Ludowy. Ludzie wchodzą i siadają na kulach w fontannie. Straty na 74 tys. zł

Co z pokazami multimedialnymi na placu Litewskim?

„Pokazy multimedialne to stały punkt programu wiosennych i letnich weekendowych wieczorów, wrócą na plac Litewski dopiero po zniesieniu zakazów organizacji zgromadzeń i imprez powyżej 5 osób” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W tym sezonie, oprócz ubiegłorocznej premiery „Legendy o Czarciej Łapie”, będzie można obejrzeć dwa wcześniejsze widowiska: „Anioły Lubelskie” oraz „Sen o Mieście”. Do tej listy dołączy przygotowywana właśnie nowa prezentacja światło-dźwięk, ale ratusz na razie nie udziela szczegółowych informacji.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.