Firlej: Nurkowie szukają wędkarza w jeziorze Kunów

nurek1
Zdjęcie ilustracyjne: KP PSP Ciechanów

Od niedzieli strażacy wraz z nurkami przeczesują dno jeziora Kunów w gminie Firlej w powiecie lubartowskim. Poszukują wędkarza, który tam zaginął.

W niedzielę po godz. 6 rano dyżurny lubartowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 55-letniego mieszkańca Otwocka. Jak ustalili policjanci, mężczyzna w sobotni wieczór wypłynął kajakiem na jezioro Kunów, na terenie gminy Firlej, celem połowu ryb.

– W sobotę w godzinach wieczornych 55-latek miał wypłynąć kajakiem w celu połowu ryb. Późnym wieczorem mężczyzna kontaktował się telefonicznie z rodziną i od tamtej pory kontakt się urwał. Rodzina zgłosiła zaginięcie – mówi w rozmowie z nami sierż. szt. Ewelina Skorupska, rzecznik KPP w Lubartowie.

Policjanci szybko zmobilizowali swoje jednostki jak i przystąpili do przeczesywania okolic zbiornika wodnego. W pobliżu trzcin znaleziono częściowo zatopiony kajak, w którym była torba wędkarska.

– Istnieje spore ryzyko, że mężczyzna mógł wpaść do wody i utonąć. Do akcji włączyli się strażacy, którzy przeszukują dno jeziora. Dzisiaj do akcji dołączyli płetwonurkowie z sonarem – dodaje sierż. szt. Skorupska.

Jest to już drugi dzień poszukiwań wędkarza. Jak udało nam się ustalić, mężczyzna przyjechał w długi weekend majowy z rodziną na wypoczynek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.