Finał WOŚP w Lublinie. Zobacz, gdzie warto się wybrać

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już 23 raz – dla dzieci i seniorów. Koncerty, pokazy, możliwość sprawdzenia się za kierownicą, aukcje i tradycyjne światełko do nieba. W najbliższą niedzielę dwie wielkie imprezy odbędą się w Galerii Olimp, oraz Arenie Lublin. Pieniądze pójdą m.in. na wsparcie oddziałów pediatrycznych, onkologicznych, geriatrycznych i pulmonologicznych.

XXIII Finał WOŚP w Lublinie w Galerii Olimp!

Już po raz czwarty Galeria Olimp wypełni się wielką liczbą wolontariuszy, artystów, znanymi osobistościami i wszystkimi zaangażowanymi w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od samego rana, z chwilą otwarcia swych drzwi centrum handlowe przy Al. Spółdzielczości Pracy będzie miejscem wspaniałej rozrywki połączonej sercem Wielkiej Orkiestry. Jej muzykę słychać będzie aż do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień trwać będą liczne atrakcje dające wszystkim mieszkańcom naszego miasta i regionu możliwość ciekawego spędzenia czasu i wspaniałej zabawy.

Jednym z głównych wydarzeń będzie impreza plenerowa na terenie parkingu przy północnej części Galerii Olimp przy Multikinie (za Restauracją Mc Donald’s). Na jego terenie powstanie wielka scena, która będzie miejscem wielu występów artystyczno-rozrywkowych. Zagrają tam dobrze znane w regionie zespoły. Gościć będziemy takie grupy jak Goście, Pawkin, DrGree, FSC Hot Rod, Madvision, Lolo Ferrari, Sex Machine Band.

Zwieńczeniem imprezy będzie oczywiście wielki koncert gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W tym roku gościć będziemy zespół LemON, który w ciągu ostatnich dwóch lat odniósł niekwestionowany sukces, grając niekomercyjną i wymagającą muzykę. Igor Herbut wraz ze swoim zespołem zapewni niezapomniane przeżycia artystyczne, podczas specjalnie przygotowanego na tę okazję show. Koncert LemON rozpocznie się o godzinie 20.00.

Tradycyjnie około godziny 20.00, wyślemy „Światełko do nieba”. Połączymy się wtedy z całą Polską i na tle efektownego pokazu sztucznych ogni pokażemy jak potrafią bawić się mieszkańcy Lublina i okolic. Światełko będzie także wyrazem podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację i wsparcie Finału.

Harmonogram występów scena plenerowa XXIII WOŚP w Lublinie:

15.30-15.55 Mad Vision
16.05-16.30 Fsc Hot Rod
16.40-17.05 DrGree
17.15-17.40 Goście
17.50-18.15 Pawkin
18.25-18.50 Sex Machine Band
19.00-19.25 Lolo Ferari
19.58-21.30 Lemon

W środku galerii powstanie kolorowe i głośne studio telewizyjne Lubelskiego Oddziału TVP S.A., utworzone w głównym holu największej (południowej) części Galerii Olimp. Przestrzeń Dźwiękowa wypełni wnętrze Galerii muzyką takich znakomitości jak Tomasz Momot Orkiestra i Goście, Parawan, Plug&Play, Stonkatank i wiele innych. Zobaczymy również niesamowite pokazy naszych mistrzów tańca ze Studia UDS. Obecni też będą artyści, sportowcy, osoby zaangażowane w życie społeczne naszego miasta, specjaliści z zakresu medycyny oraz uczestniczący w zbiórce funduszy wolontariusze. W studiu dziać się będzie wiele niesamowitych rzeczy, które uczestnicy będą mogli oglądać na żywo, obserwując jednocześnie jak wygląda realizacja takiego przekazu.

Tuż obok budynku galerii, miejsce zajmą służby mundurowe. Podziwiać będzie można między innymi jednostki Policji, Straży Miejskiej oddziałów Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego i Straży Granicznej. Przedstawiciele służb zaprezentują swoje umiejętności i sprzęt, który na co dzień używany jest w ich pracy. Dzięki temu będzie można zobaczyć z bliska i od środka ciężkie wozy Straży Pożarnej, najnowsze systemy, w jakie wyposażone są samochody policyjne, czy sprzęt używany przez jednostki antyterrorystyczne, w tym uwielbiany przez najmłodszych robot do neutralizacji ładunków wybuchowych, który również włączy się do kwesty na rzecz Orkiestry.

Odbędą się także akcje profilaktyczne i prozdrowotne. Będzie można zatem wspomóc Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa poprzez oddanie krwi oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Skorzystać będzie można również z badań mammograficznych, jak również zasięgnąć porad lekarzy i specjalistów oraz badań studentów Uniwersytetu Medycznego. Dodatkowo przeprowadzone będą szkolenia i pokazy z zakresu pierwszej pomocy, tak aby jak najwięcej osób nie bało się i potrafiło jej udzielać.

XXIII-Finał-WOŚP-w-Lublinie-Galeria-Olimp-11.01.2015-r.-plakat

„Rajdowcy dla WOŚP” na Arenie Lublin!

Automobilklub Chełmski, Driveart oraz Arena Lublin zapraszają na imprezę motoryzacyjną wszystkich chętnych dysponujących samochodem i posiadającym prawo jazdy. Tego dnia tor rajdowy będzie zlokalizowany na części parkingu stadionu oznaczonej lierą F. Wpisowe w (wysokości minimum 40zł) w całości będzie trafiało do puszki WOŚP.

Uczestnicy będą rywalizowali podczas 4 przejazdów próby w klasach uzależnionych od pojemności silnika do 1500, do 2000 i powyżej 2000 oraz z napędem 4×4. Za dodatkową opłatą 10 zł chętni będą mogli poprawić czas jednego z przejazdów.

Dodatkowymi atrakcjami dla publiczności będzie wystawa samochodów sportowych oraz możliwość wylicytowania między innymi:
– RallyTaxi – przejazdu prawym fotelu rajdówki
– Przejażdżki po Lublinie samochodem gestapo – zabytkowym Citroenem BL11
– Szkolenia z Driveartem na terenie obiektu ODTJ Lublin przy ulicy Grygowej

11 stycznia istnieje także możliwość zwiedzania Areny Lublin w godzinach 12, 14, 16. Wejściówki będzie można nabyć za wrzutkę do puszki WOŚP zlokalizowanej przy bramie prowadzącej do sektora G trybun stadionu.

Uczestnicy próby rajdowej proszeni są o zlokalizowanie się na części parkingu stadionu oznaczonej literą G, natomiast widzowie pokazów oraz osoby, które chcą zwiedzić Arenę Lublin – na parkingu I oraz H przy południowej stronie Areny Lublin.

10897079_1544205169167670_3469705137263319984_n

materiały organizatorów

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.