Finał WOŚP 2018 w Lublinie. Sprawdź, co będzie się działo

wośp 2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Lublinie po raz 26. Finał akcji odbędzie się w niedzielę 14 stycznia w Galerii Olimp. Zobacz, co będzie się działo tego dnia w naszym mieście!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jednoczy Polaków. 26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia 2018. Tym razem celem zbiórki jest wyrównanie szans w leczeniu noworodków, a więc zakup sprzętów i drobniejszego wyposażenia dla oddziałów neonatologicznych.

Neonatologia będzie wspierana przez WOŚP już po raz siódmy. Dzięki poprzednim zbiórkom na tego typu oddziały trafiły już 3 844 urządzenia medyczne, których wartość wyniosła 121 909 333,39 zł.

Jak wygląda wolontariusz WOŚP?

Na ulice Lublina wyjdzie w tym roku ponad 500 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do puszek. Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz i identyfikator.

Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Identyfikator WOŚP 2018

id wzor pl
Identyfikator wolontariusza WOŚP 2018

WOŚP w Lublinie 2018

Galeria Olimp

Na mapie wydarzeń w ramach najbliższej Orkiestry nie zabraknie oczywiście Lublina. Centrum wydarzeń lubelskiego Finału WOŚP 2018 będzie kolejny raz Galeria Olimp, która już od samego rana wypełni się wielką liczbą wolontariuszy, artystów i wszystkimi zaangażowanymi w ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegóły na stronie http://galeriaolimp.com.pl

Atrium Felicity

W ramach Finału WOŚP w Atrium Felicity odbędzie się próba bicia rekordu w największej ilości osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną dystans 500 metrów na ergometrze wioślarskim. W rywalizacji, poza Lublinem, udział wezmą również mieszkańcy Gdańska, Poznania, Torunia, Warszawy i Bydgoszczy. Szczegóły na stronie http://atrium-felicity.pl

Tarasy Zamkowe

Podczas 26. Finału w Tarasach Zamkowych każdy chętny będzie mógł skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Będziemy mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, glukozę, PEF (szczytowy przepływ oddechowy), a także dokonać pomiaru składu masy ciała oraz skorzystać z porad lekarza. Odbędą się tu również przeglądy stomatologiczne, a także porady dotyczące higieny jamy ustnej. Nie zabraknie pokazów i warsztatów udzielania pierwszej pomocy. Szczegóły na stronie http://tarasyzamkowe.pl

Światełko do nieba aut z grupy VAG dla WOŚP

Od samego rana właściciele samochodów z Grupy VAG spotkają się na placu, by w godzinach popołudniowych utworzyć ze swoich aut serduszko na cześć WOŚP. O godzinie 12.30 -13.00 odbędzie się przejazd aut głównymi ulicami Lublina (przy zastosowaniu obowiązujących przepisów ruchu drogowego). Po przejeździe na Placu Zamkowym zaczniemy ustawiać serduszko z aut. Finał planowany jest na godzinę 17.00. Szczegóły pod tym linkiem.

Masz ciekawy materiał? Wyślij go do naszej redakcji na adres [email protected]!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.