Finał Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie

Na torze w Karolinie rozegrano finałową rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy.

Były to już szóste i zarazem ostatnie zawody w tym sezonie. Zorganizował je lubelski KM Cross. Wyścigi rozpoczęły najmniejsze motocykle z klasy MX Mini, gdzie Dawid Zaremba z gdańskiej grupy Cobra Motors dzielnie odpierał ataki dwóch zawodników z Białorusi oraz swoich kolegów z Gdańska i Lublina. Dawid Zaremba zasłużenie wygrał całe zawody, pozostałe miejsca na podium zajęli zawodnicy z Białorusi – Mark Rusecki i Artur Stepańczuk.

dsc_0448

Dawid Zaremba raz jeszcze stanął na podium. Dokonał tego w klasie MX65 gdzie zajął trzecie miejsce, a musiał uznać wyższość starszych kolegów. Zawody pewnie wygrał Piotr Kajrys z KTM Warszawa przed Bartoszem Popielnickim z Gdańska.

W klasie MX85 gospodarze z KM Cross Lublin bardzo liczyli na udany występ Wiktora Małeckiego. Zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Aktualny wicemistrz Polski w klasie MX85 jakim jest Wiktor Małecki jechał szybko i pewnie wygrał pierwszy wyścig, prowadził też w drugim. Jednak z powodu awarii motocykla  nie ukończył drugiego wyścigu. Skorzystali na tym pozostali uczestnicy. Zawody wygrał Aleksander Świrczak z KTM Warszawa, drugi miejsce zajął Kamil Pawłowski z Łęcznej, a na trzecim miejscu uplasował się Wiktor Małecki.

Klasę MX Kobiet wygrała Eliza Kubera z KM Cross, pewnie wygrywając oba wyścigi, drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka Aleksandra Szymuś, a o trzecią lokatę bój stoczyły Aleksandra Sowińska z Julią Malinowską. Zwycięsko z tego  pojedynku wyszła młoda reprezentantka KM Cross Aleksandra Sowińska, która zachowała więcej sił i w drugim wyścigu zajęła wyższą lokatę.

Klasę Początkujących wygrał Kamil Paszkowski przed Karolem Grochowskim i bardzo równo jadącym Rafałem Cudo. Z kolei w klasie Open C zwyciężył Piotr Mirek, który dzięki wygranej w drugim wyścigu zapewnił sobie wygraną w całych zawodach, co nie przyszło mu łatwo bowiem w pierwszym wyścigu musiał uznać wyższość Aleksandra Stepańczuka z Białorusi i odpierać ataki Maksymiliana Malinowskiego i Pawła Magdy. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Mirek, a obok niego Aleksander Stepańczuk i Maksymilian Malinowski.

W klasie Weteranów nie było niespodzianki, zasłużenie wygrał Piotr Morawski przed Lesławem Oczosiem i Ireneuszem Demianiukiem, a w zawodach wystartowali znani i utytułowani weterani KM Cross Lublin jak Robert „Kurczak” Więckowski i jego młodszy brat Tomasz „Pigmej” Więckowski, którzy szczególnie na starcie i pierwszych okrążeniach spisywali się bardzo dobrze.

W najmocniejszej klasie Open A, jak przystało na podwójnego mistrza Polski (w klasach Open i MX2) zasłużenie triumfował Karol Kędzierski. Trochę walki z Karolem próbowali nawiązywać kolejni na podium Patryk Zdunek z Gdańska i Paweł Płochocki z Warszawy.

W klasie Open B też była ciekawa rywalizacja. Wygrał Damian Musiał, ale wygrana nie przyszła mu łatwo, stale zbliżali się do niego młodzi zawodnicy z KM Cross Lublin Arek Pryk, Grzegorz Antoniak, Arek Małyska, Kuba Komsta i szybki Ukrainiec Kirył Tarasewicz. Ostatecznie wygrał Damian Musiał przed Arkadiuszem Prykiem i Grzegorzem Antoniakiem.

Na zakończenie każdej z serii wyścigów na torze pojawiały się quady. W Karolinie walkę o zwycięstwo stoczyli między sobą zawodnicy gospodarzy z KM Cross Lublin. Najlepszy okazał się Artur Szczebak, drugi był Łukasz Tyndel, a miejsce na podium uzupełnił Jarosław Wiśniewski.

dsc_0693

Niedzielne zmagania nie były jednak ostatnimi organizowanymi przez KM Cross Lublin w tym sezonie. Pod koniec października, w sobotę 29.10.2016 w Wierzchowinie odbędą się zawody Hard Enduro Cegielnia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.