Finał Fortuna Pucharu Polski znów w Lublinie

Finał Fortuna Pucharu Polski ponownie w Lublinie | fot. Miasto Lublin
Finał Fortuna Pucharu Polski ponownie w Lublinie | fot. Miasto Lublin

W tym roku finał Fortuna Pucharu Polski nie zostanie rozegrany na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że finał odbędzie się na Arenie Lublin.

Fortuna Puchar Polski. Gdzie odbędzie się finał?

We wtorek rozpocznie się ćwierćfinałowa rywalizacja w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Jeszcze niedawno gospodarzem finału Pucharu Polski był Stadion Narodowy w Warszawie.

Z uwagi na pandemię koronawirusa oraz przekształcenie stadionu w Szpital Narodowy na pacjentów chorych na Covid-19 organizacja meczów nadal nie jest możliwa.

Przypomnijmy, że ubiegłoroczny finał Fortuna Pucharu Polski został rozegrany na Arenie Lublin. Wówczas ze zdobycia trofeum cieszyła się Cracovia, która po pokonała 3:2 Lechię Gdańsk.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny finał również odbędzie się na lubelskim stadionie.

„Rozmawiałem o tym z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem i usłyszałem od niego, że jesteśmy bardzo poważnie brani pod uwagę jako gospodarz meczu finałowego 2 maja, gdyż Stadion Narodowy nadal będzie niedostępny” – poinformował prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Tę informację potwierdził również sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

„Na 90 procent mecz odbędzie się na stadionie w Lublinie tak, jak to było w poprzednim roku. Współpraca z miastem i stadionem przebiegała wzorowo. Jeszcze nie podpisaliśmy wiążącej umowy, ale liczę, że tak się stanie” – powiedział.

„Na razie czekamy na oficjalny komunikat PZPN potwierdzający, że również w tym roku finał Pucharu Polski odbędzie się na Arenie Lublin” – dodał prezydent Lublina.

Spotkanie finałowe zaplanowane jest na 2 maja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.