Festiwal Czekolady w Lublinie 15 – 16 lutego 2020. Nie ma nic romantyczniejszego od czekolady…

Słodkie figurki, pralinki, czekoladki, cukierki, torty – tych oraz wielu innych słodkości skosztujesz na Festiwalu Czekolady, który odbędzie się już w weekend 15-16 lutego w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy Grottgera 2.

W trakcie Festiwalu Czekolady, uczestnicy będą mieli okazję nie tylko skosztować rozmaitych słodkości, ale też bliżej zapoznać się z cukierniczym rzemiosłem. Organizatorzy Festiwalu zadbali o bogaty program imprezy, w którym każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie – w końcu wszyscy niezależnie od wieku kochamy czekoladę!

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

W ten weekend, nad całym Lublinem unosić się będzie aromat czekolady…

W strefie wystawienniczej znajdziemy zarówno tradycyjne tabliczki, czy pralinki, jak i najbardziej wyszukane specjały pochodzące z manufaktur polskich oraz zagranicznych. Wszystkie słodycze są najwyższej jakości, stworzone z dbałością o każdy detal, pod czułym okiem mistrzów czekolady.

Festiwal Czekolady to unikalne doznanie dla Twoich kubków smakowych – skosztujesz tu słodyczy w wielu smakach, rodzajach oraz kształtach – zaczynając od delikatnych słodkich figurek, rozsmakowując się w czekoladowych ciastach, a na rozpływających się ustach pralinkach kończąc.

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

W trakcie warsztatów organizowanych w ramach Festiwalu Czekolady nauczysz się jak wytwarzać oraz dekorować słodkie pyszności – zobacz jaką satysfakcję przynosi zrobienie samemu słodyczy, czy też udekorowanie walentynkowego piernika dla ukochanej osoby. Zajęcia są przewidziane zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

”Bean to bar” – to wspaniała opowieść o tym, jak z ziarnka kakaowca rodzi się tabliczka wyśmienitej czekolady. Organizatorzy postarają się ją przybliżyć gościom w trakcie Festiwalu Czekolady.

CZYTAJ TAKŻE: Festiwal Czekolady w Lublinie 15 – 16 lutego 2020. Najsłodsze wydarzenie w Lublinie [PROGRAM]

Festiwal czekolady to nie tylko doskonały pomysł na weekend przepełniony słodkością – to prawdziwe kompendium wiedzy dla osób zainteresowanych rzemiosłem cukierniczym – poza warsztatami odbędą się również prelekcje prowadzone przez osobistości ze świata cukierniczego m.in. przez Jana Woźniaka, właściciela manufaktury Beskid Chocolate, który opowie o tym, jak zrobić czekoladę w domu.

Wisienką na trocie (dosłownie i w przenośni) będzie rozstrzygnięcie konkursu dekoracji cukierniczych. Udział w konkursie biorą zarówno zawodowi sugarcrafterzy, jak i amatorzy, hobbystycznie zajmujący się dekoracją tortów.

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

Czekolada lepsza od kwiatów – wyraź swoje uczucia poprzez słodycz czekolady…

Pomysł na randkę walentynkową na Festiwalu Czekolady to przepis na czas spędzony w wyśmienitej atmosferze przepełnionej czekoladowym smakiem. Weźcie wspólny udział w warsztatach, quizie z nagrodami, a popijając gorącą czekoladę, rozsiądźcie się wygodnie przy filmie w festiwalowej Strefie Czekoladowego Kina. Wraz z ukochaną spędź walentynki na Festiwalu Czekolady i wspólnie dajcie się ponieść czekoladowej słodkości.

Czekolada Pomaga

Dopełnieniem imprezy jest charytatywna akcja społeczna – ”Oddaj krew za torbę słodyczy”, organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W jej ramach, na oddających krew dnia 16.02 między godziną 11:00 a 15:00 czekać będą słodkości ufundowane przez Fabrykę Cukierków ”Pszczółka” z Lublina.

Festiwal Czekolady 2020 w Lublinie – bilety

To piąta edycja Festiwalu Czekolady w Polsce i pierwsza w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 lutego w godzinach 10:00-20:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Bilety w cenie 10 zł dostępne pod tym linkiem: www.biletomat.pl/festiwale/festiwal-czekolady-lublin-8918/

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

Uwaga! – Dzieci do 12 lat wchodzą za darmo!

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się TUTAJ. Kontakt do organizatorów Festiwalu Czekolady: [email protected], [email protected]

Mamy dla Was zaproszenia na Festiwal Czekolady!

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy zabawkę, w której do zgarnięcia są trzy podwójne zaproszenia na pierwszą edycję Festiwalu Czekolady w Lublinie Co zrobić, aby zgarnąć jedno z zaproszeń? Zasady zabawy są bardzo proste.

Wystarczy pod tym artykułem dodać komentarz, w którym powiesz dlaczego właśnie Tobie mielibyśmy przekazać jedno z zaproszeń. Zabawa trwa do soboty 15 lutego do godz. 10.00. O godz. 11.00 spodziewajcie się wyników w tym materiale – zostanie zaktualizowany.

PS. Zalecamy podawać prawdziwy e-mail, ponieważ na niego będziemy się kontaktować w sprawie wygranych biletów.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. W żyłach mych czekolada , serce slodycz tę pompuje w nie. Aby płyny się zgadzały bilety na ten wyjątkowy festiwal by się przydały . ?