Falubaz Zielona Góra zabronił kibicom Motoru Lublin wejść na mecz w… barwach klubowych

Fani żużlowego Motoru Lublin, którzy będą mieli na sobie klubowe barwy, nie zostaną wpuszczeni na dzisiejszy mecz w Zielonej Górze – poinformował klub Falubaz Zielona Góra.

W piątek, 24 lipca 2020 r. w Zielonej Górze odbędzie się mecz RM Solar Falubaz Zielona Góra – Motor Lublin na stadionie W69. Organizator meczu opublikował ważny komunikat w związku z organizacją dzisiejszego meczu. Dotyczy on kibiców z Lublina.

„W związku z decyzją policji kibice Motoru Lublin, którzy wybierają się na mecz do Zielonej Góry, nie zostaną wpuszczeni na stadion, jeśli będą eksponować barwy klubowe na koszulkach, szalikach lub flagach” – czytamy w komunikacie Falubazu Zielona Góra na Facebooku.

Jak wyjaśnia organizator, decyzja ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa. Ze względu na panującą pandemię koronawirusa ZKŻ SSA ma ograniczone możliwości przyjmowania kibiców gości, zamknięty jest sektor dla fanów przyjezdnej drużyny.

Policja: to nie nasza decyzja, tylko organizatora

Do sprawy odniósł się rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze. – „Jest to decyzja organizatora, żeby nie wpuszczać na stadion kibiców w barwach klubowych. To organizator poinformował o tym policjantów, którzy będą odpowiadali za bezpieczeństwo podczas meczu” – tłumaczy podins. Małgorzata Barska.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.