Fałszywy policjant zatrzymany. Wpadł w zasadzkę, gdy przyjechał odebrać pieniądze

W ręce prawdziwych policjantów wpadł fałszywy policjant | fot. KPP Krasnystaw
W ręce prawdziwych policjantów wpadł fałszywy policjant | fot. KPP Krasnystaw

Kryminalni z Krasnegostawu zatrzymali 42-latka, podczas próby odebrania od starszej kobiety 140 tysięcy złotych. Kobieta padła ofiarą oszustwa metodą ,,na policjanta”.

Fałszywy policjant wpadł w zasadzkę

Do zatrzymania mężczyzny doszło w miniony piątek na terenie Krasnegostawu. Był to efekt działań i ustaleń operacyjnych policjantów kryminalnych.

42-latek z województwa dolnośląskiego został zatrzymany w momencie, gdy próbował odebrać od pokrzywdzonej pieniądze w kwocie 140 tysięcy złotych.

Ofiarą oszustów padła 66-letnia mieszkanka Krasnegostawu. Kobieta była przekonana, że uczestniczy w zorganizowanych działaniach policyjnych mających na celu zatrzymanie sprawców wyłudzania pieniędzy.

„Skontaktował się z nią fałszywy mundurowy, cały czas instruował co i jak ma robić. Pokrzywdzona na początku tygodnia przekazała wskazanej przez niego osobie 50 tysięcy złotych” – mówi mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowa KPP w Krasnymstawie.

„Dzwoniący tłumaczył, że potrzebne są kolejne pieniądze, aby sfinalizować całą sprawę. Podczas próby przekazania pieniędzy w kwocie 140 tysięcy złotych mężczyzna został zatrzymany przez policjantów” – dodaje mł. asp. Babicz.

W pokoju hotelowym, który wynajmował, policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 20 porcji dilerskich amfetaminy oraz pieniądze. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, został też doprowadzony do Prokuratury.

Dzisiaj Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.