Falkon 2016. Lubelski Festiwal Fantastyki

Kroczący Iron Man, szturmowcy z uniwersum Star Wars, walka na miecze, może pokaz magii, herosi i czarne charaktery. Gry i zabawy, literatura czy filmy. No i atmosfera! To wszystko i więcej po raz kolejny na Festiwalu Fantastyki Falkon, który lada dzień zawita w Lublinie.

To już XVII edycja Falkonu. Największy w województwie festiwal fantastyki rozpocznie się 4 listopada i potrwa przez cały weekend.

Czym jest Falkon?

Festiwal Fantastyki Falkon jest największą tego typu imprezą po tej stronie Wisły. Znajdziemy na niej ponad 600 różnych atrakcji m.in.: prelekcje, panele i spotkania z twórcami, program dla dzieci (wieczorami i coś dla dorosłych), konkursy, warsztaty, pokazy, RPG, LARPy i wiele, wiele innych zabaw.

Na zlocie miłośników fantastyki Falkon obecnych będzie około stu wystawców. Do dyspozycji gości oddane będą dwie hale o łącznej powierzchni 10 tys. m2 oraz kilkanaście innych pomieszczeń, gdzie znajdą się główne atrakcje imprezy.

Miejscówka festiwalu

Impreza rozpocznie się w pierwszy weekend listopada i pod kilkudniowe panowanie w królewskim mieście obejmie kilka obiektów:

 • Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11 – odbywać się tu będzie trzon festiwalu.
 • Szkoła Podstawowa nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego, al. Józefa Piłsudskiego 26 – tu znajdą coś dla siebie miłośnicy gier fabularnych i larpów.
 • Szkoła Podstawowa nr 31 im. Lotników Polskich, Lotnicza 1 – bezpłatne noclegi.

Program festiwalu

Wśród zabaw możemy w szczególności warto wspomnieć panele i spotkania z twórcami fantastyki. Na Falkonie będą gościć tacy pisarze jak Andrzej Pilipiuk znany z cyklu o „Jakubie Wędrowyczu” czy Jakub Ćwiek, który debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”.

To nie wszyscy z zaproszonych. Pojawią się tu także takie osobowości jak: Jacek Komuda, czyli ostatni polski Sarmata, Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Agnieszka Hałas, Marcin Przybyłek, Jakub Dębski, Jakub Syty i wiele innych osób.

Ponadto organizowane będą tu LARPy, czyli szerzej działanie, w którym uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. Przewidziane są także pokazy KOSplay, to jest konkurs strojów odlotowych. Wydarzenie to ma polegać na samodzielnym wykonaniu przebrania i odtworzeniu przez uczestników festiwalu postaci z: mangi, anime, gier, komiksów, książek bądź filmów o tematyce fantastycznej.

Przewidziane są także inne atrakcje, w których każdy miłośnik tego typu imprez na pewno znajdzie coś dla siebie. Dokładna tabela z programem imprezy dostępna tutaj.

Niezbędnik debiutanta

Organizatorzy festiwalu podpowiadają debiutantom co zabrać do plecaka:

 • dokumenty,
 • pieniądze ,
 • kosmetyczka i ręcznik,
 • ciepłe ubranie (w listopadzie bywa różna pogoda!),
 • duży kubek/miska,
 • łyżka,
 • nóż.

Jeśli wybieracie nocleg na sali, zabierzcie:

 • karimatę,
 • śpiwór,
 • ulubionego misia

Cennik

Cena biletu normalnego na wszystkie dni festiwalu wynosi 50 zł. Za wstęp na jeden dzień zapłacimy 30 (piątek), 40 (sobota) lub 20 zł (niedziela). Wstęp z biletem ulgowym będzie kosztował 30 zł lub na poszczególne dni: 20, 20 i 10 zł.

Mniej za wstęp zapłacą rodziny. 3-dniowy bilet w przypadku rodziców z dwójką dzieci wyniesie 120 zł. Dzieci do 6 roku życia wejdą za darmo.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.