Facebook twierdzi, że 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Czy to prawda?

Facebook wyświetlił komunikat, że 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojca | fot. Dominik Wąsik

W Facebooku znów ktoś popełnił błąd, który wprowadził miliony użytkowników z Polski w osłupienie. Według serwisu dzisiaj, czyli 17 czerwca obchodzimy Dzień Ojca.

Kiedy jest Dzień Ojca? Sporo osób mogło zacząć zadawać sobie dziś takie pytanie. A wszystko dlatego, że w niedzielę 17.06 Facebook poinformował nas, że w tym dniu jest Dzień Ojca.

– Dziś obchodzimy Dzień Ojca i dziękujemy Tatom z całego świata za wszystkie ich starania – to komunikat, jaki w niedzielę, 17 czerwca wyświetlił się wszystkim użytkownikom Facebooka z Polski.

Dzień Ojca obchodzimy w Polsce 23 czerwca jest w Polsce corocznie od 1965 roku. Zwyczajowo na Dzień Ojca składa się ojcom życzenia oraz obdarowuje się sich drobnymi upominkami.

Skąd więc pomyłka Facebooka? 17 czerwca Dzień Ojca obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych. Stąd zapewne niezręczna pomyłka Facebooka – jego pracownicy przez pomyłkę wyświetlili komunikat o Dniu Ojca wszystkim użytkownikom, nie tylko tym z USA.

Dlatego jeśli zobaczyłeś powiadomienie na Facebooku i w popłochu chciałeś składać życzenia swojemu tacie – uspokajamy, w Polsce przyjdzie na to czas w sobotę 23 czerwca.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.