Facebook Protect – co to jest i jak go włączyć? Wyjaśniamy

facebook aplikacja mobilna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Facebook wysłał do swoich użytkowników powiadomienie, że każdy ma czas do 17 grudnia na aktywację funkcji „Facebook Protect”. Po tym czasie dostęp do konta ma być zablokowany.

Oto dlaczego musisz zarejestrować się w usłudze Facebook Protect już dziś

Niebieska aplikacja ostrzegła, że ​​jeśli tego nie zrobisz, użytkownicy zostaną zablokowani na swoich kontach, dopóki funkcja bezpieczeństwa nie zostanie aktywowana. Termin aktywacji funkcji Facebook Protect wyznaczono na 17 grudnia 2021 r.

Co daje Facebook Protect?

Rejestrując się w usłudze Facebook Protect, Facebook będzie dokładniej monitorował profile administratorów, redaktorów, moderatorów i innych współtwórców Twojej strony. Jeśli Profil administratora strony jest powiązany z nietypową lokalizacją logowania lub niezweryfikowanym urządzeniem, Facebook będzie proaktywnie chronić profile innych administratorów powiązanych ze stroną.

Ponadto wszyscy administratorzy stron będą musieli przejść autoryzację publikowania stron, która wymaga od administratorów zabezpieczenia konta za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, potwierdzenia lokalizacji w głównym kraju oraz sprawdzenia, czy ich nazwa profilu jest unikalna i odpowiada ich prawdziwemu imieniu i nazwisku.

Jak włączyć Facebook Protect?

Oto proste kroki, aby aktywować usługę Facebook Protect:

  1. Kliknij pasek menu (ikona z trzema liniami) i wybierz „Ustawienia”.
  2. Wybierz „Hasło i zabezpieczenia”.
  3. Wybierz „Facebook Protect”.
  4. Naciśnij „Dalej”, a następnie ponownie „Dalej”.
  5. Kliknij przycisk „Napraw teraz” na stronie z komunikatem „Sprawdziliśmy Twoje konto pod kątem luk”.
  6. Naciśnij przycisk „Włącz”, aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
  7. Wybierz metodę zabezpieczenia, klikając sekcję „Wiadomość tekstowa (SMS)”.
  8. Wybierz numer telefonu (ten, który może być dostępny) i poczekaj na przesłanie 6-cyfrowego kodu na telefon komórkowy. Następnie wprowadź kod i naciśnij „Kontynuuj”.
  9. Pojawi się, że uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest włączone, naciśnij „Gotowe”.
  10. Poczekaj na komunikat „Twoja ochrona Facebooka jest włączona”. Możesz przejść przez ten proces ponownie, jeśli nie otrzymasz żadnego powiadomienia.

Uwaga: w przypadku użytkowników, którzy nie otrzymują monitu o aktywację funkcji Facebook Protect, wystarczy przejść do opcji Ustawienia i prywatność w aplikacji Facebook, dotknąć opcji Ustawienia, dotknąć opcji Hasło i zabezpieczenia, dotknąć opcji Ochrona Facebook, jeśli jest wyłączona.

Podziel się tym artykułem ze znajomymi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.