Ewakuacja szkoły. Uczniowie i nauczyciele w kilka minut opuścili budynek i udali się w bezpieczne miejsce

DSCF4650
Ewakuacja ZSE Vetter | fot. Dominik Wąsik

W piątek na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych A. i J. Vetterów w Lublinie przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników. Wszyscy opuścili budynek i udali się w bezpieczne miejsce.

Ewakuacja uczniów i pracowników

Akcję przeprowadzono w asyście policji, która pojawiła się na miejscu. Po godz. 11 w całej placówce zarządzono natychmiastowe opuszczenie budynku oraz zbiórkę wszystkich osób w bezpiecznym miejscu tj. na dawnym boisku od strony ul. Żmigród.

Ćwiczenia stanowią symulację działań niezbędnych w czasie występowania potencjalnych zagrożeń takich jak np. pożar, pojawienie się w obrębie szkoły niebezpiecznych gazów lub cieczy czy innych niebezpiecznych zdarzeń. Budynek ZSE im. A. i J. Vetterów przeszedł w ostatnim gruntowy remont.

W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół Ekonomicznych jest 35 oddziałów, z czego 8 w XVI Liceum Ogólnokształcącym i 27 w Technikum Ekonomicznym. W całym ZSE uczy się 961 uczniów. Jest osiem klas pierwszych, a w siedmiu klasach maturalnych uczy się 180 tegorocznych maturzystów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.