Ewakuacja na koncercie Kult w Lublinie. Fani musieli opuścić budynek Centrum Spotkania Kultur [ZDJĘCIA]

Ewakuacja podczas koncertu zespołu Kult w Lublinie
Ewakuacja podczas koncertu zespołu Kult w Lublinie | fot. Kult, Daniel Bobko

Zespół Kult zagrał w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert został jednak przerwany, a zgromadzeni fani musieli opuścić na kilkadziesiąt minut budynek. Na miejscu pojawili się strażacy. Co się stało?

Ewakuacja na koncercie Kult w Lublinie

Ten wieczór na długo pozostanie w pamięci fanów, jak i samego zespołu Kult. Mało kto się jednak spodziewał, że koncert zostanie przerwany. Po przeszło 2 godzinach koncertu w budynku Centrum Spotkania Kultur rozbrzmiał alarm przeciwpożarowy. Wraz z uruchomieniem się alarmu na scenę opadła metalowa kurtyna przeciwpożarowa.

Organizatorzy koncertu natychmiast zarządzili ewakuację około 1000 osób. Początkowo nie było wiadomo, dlaczego muszą opuścić budynek CSK. Mimo to ludzie zachowali zimną krew i nie dali ponieść się emocjom. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, w tym 12 strażaków. Strażacy po dotarciu weszli do środka budynku.

Okazało się, że alarm został uruchomiony przez czujkę nad sceną. Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy CSK, przyznaje, że procedury zadziałały prawidłowo. Teraz sprawdzają, dlaczego doszło do takiej sytuacji.

Po około 20 minutach podano informację, że koncert będzie wznowiony i wszyscy mogą wrócić do budynku CSK. Kult po przerwie grał jeszcze przez godzinę, a lider grupy Kazik przyznał na scenie, że zapamięta koncert w Lublinie na dłużej.

ZDJĘCIA

Straż pożarna interweniująca do alarmu przeciwpożarowego w trakcie koncertu Kult w Lublinie
Straż pożarna interweniująca do alarmu przeciwpożarowego w trakcie koncertu Kult w Lublinie | fot. Artur Kern
Metalowa kurtyna przeciwpożarowa opadła na scenie
Metalowa kurtyna przeciwpożarowa opadła na scenie | fot. Wojciech Chorzępa
Strażacy na koncercie Kult w Lublinie
Strażacy na koncercie Kult w Lublinie | fot. Kult
Fani Kult musieli opuścić budynek CSK w trakcie koncertu
Fani Kult musieli opuścić budynek CSK w trakcie koncertu | fot. Sławek St

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.