Euro U21 2017 w Lublinie. Znamy plany ceremonii otwarcia

Arena Lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Arena Lublin

Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy Euro 2017 U21 w Polsce zostało już 6 dni. Na Arenie Lublin zostanie rozegrany mecz inauguracyjny i z tej okazji przygotowano ceremonię otwarcia, która ma być niesamowitym widowiskiem.

 

Młodzieżowe mistrzostwa Europy Euro 2017 U21 to największa z tegorocznych imprez piłkarskich w Polsce. Dwanaście drużyn zmierzy się w sześciu miastach Polski: Bydgoszcz, Kielce, Gdynia, Tychy, Kraków oraz Lublin. To właśnie w naszym mieście na Arenie Lublin odbędą się trzy mecze fazy grupowej: Polska – Słowacja (16 czerwca), Polska – Szwecja (19 czerwca) i Słowacja – Szwecja (22 czerwca). Władze miasta spodziewają się, że do Lublina przyjedzie kilka tysięcy kibiców.

 

W Lublinie odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw. Widowisko ma być transmitowane do milionów odbiorców na całym świecie. Z tej okazji przygotowano 7-minutowe widowisko, które ma zachwycić wszystkich fanów piłki nożnej. Podczas siedmiominutowego widowiska na murawie wystąpi blisko 250 artystów – tancerzy, kuglarzy itp.

 

Show taneczne będzie opierało się na motywach związanych z naszym miastem, a dokładnie na postaci Sztukmistrza z Lublina – bohatera książki o tym tytule autorstwa Isaaca Bashevisa Singera. Wydarzenie artystycznie przygotowują choreografowie i tancerze grupy tańca UDS, którzy są wspierani przez grupę taneczną Gamza oraz Fux ze Świdnika i młodych kuglarzy z Lublina. Choreografem głównym show jest założyciel i choreograf główny UDSu – Anna Łukasiak, a pomagają jej pozostali choreografowie Studia Tańca UDS: Adrian Trepiak, Basia Kuchta, Paulina Zarębska i Jarek Siegieda.

 

Na Arenie pojawi się także orkiestra Lublin Street Band. Podkład muzyczny oparty na fragmentach twórczości Henryka Wieniawskiego, został skomponowany specjalnie na tę okazję przez lubelskiego muzyka Gabriela Meneta oraz opracowany przez DJ Papa Zura.

 

Za organizację widowiska odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, któremu miasto na ten cel przekazało 80 tys. złotych. Po szybkim przekalkulowaniu wychodzi, że 1-minuta ceremonii otwarcia kosztuje ponad 11,4 tys. złotych.

 

Ceremonia otwarcia mistrzostw rozpocznie się na stadionie Arena Lublin o godzinie 20.30.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.