Eko-patrol Straży Miejskiej podsumował pracę. Ponad 23 tys. złotych nałożonych mandatów

Usunięte dzikie wysypiska, kontrole spalania w piecach i mandaty na kwotę ponad 23 tys. zł. To tegoroczny wynik działania Eko-patrolu Straży Miejskiej.

Funkcjonariusze w 2016 r. doprowadzili do ukarania sprawców i uprzątnięcia przez nich 23 nielegalnych wysypisk w takich miejscach: ul. Szklana, ul. Stary Gaj, ul. Chłodna, ul. Chemiczna, ul. Działkowa, ul. Dożynkowa, ul. Główna, czy ul. Robotnicza, ul. Łęczyńska, ul. Dzierżawna, ul. Przeskok, ul. Firlejowska, ul. Inżynierska, ul. Biskupińska, ul. Pliszczyńska, czy ul. Metalurgiczna.

Od początku roku Eko-patrol nałożył 97 mandatów karnych na kwotę ponad 20,5 tys. zł za zaniedbania porządkowe.

Dodatkowo, od czerwca 2015 roku na mocy porozumienia zawartego przez Miasto Lublin z Aresztem Śledczym w Lublinie skierowano grupę osób odbywających karę pozbawienia wolności do prac porządkowych na terenie miasta. Prace wykonywane były pod nadzorem funkcjonariuszy Straży Miejskiej we wskazanych przez nich miejscach. W 2015 r. uprzątnięto w ten sposób 92 miejsca i zebrano blisko 450 m3 odpadów, w 2016 r. uprzątnięto w okresie uprzątnięto w sumie 148 miejsc i powierzchnię blisko 200 m3 oraz kontener 4 ton odpadów różnego rodzaju (odpady bytowe, gruz, gabaryty).

Funkcjonariusze przeprowadzili także liczne kontrole pod kątem spalania odpadów. W tym roku  przeprowadzono 483 kontrole spalania, w tym 281 pieców, i 202 w przypadku spalania odpadów na zewnątrz. W związku z tym nałożono 98 mandatów za spalanie na kwotę ponad 18 tys. zł, udzielono 43 pouczeń i wystawiono 32 mandaty na kwotę ponad 5 tys. zł za palenie w piecach.

Działania Eko-patrolu to także odławianie zwierząt – bezpańskich, chorych i rannych z terenu miasta. Do tej pory odłowiono 194 zwierzęta, w tym 40 psów przekazanych do schroniska dla bezdomnych zwierząt, 34 psy i koty przekazane właścicielom oraz 120 zwierząt dzikich (ptaki, jeże, lisy, węże, także zwierzęta egzotyczne m.in. pająk ptasznik). Zwierzęta chore były przewożone do Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.

Eko-patrol nałożył 52 mandaty karne na kwotę blisko 4,5 tys. zł na właścicieli psów, nie sprawujących nad nimi odpowiedniego nadzoru oraz 10 mandatów na kwotę 850 zł za nieuprzątnięcie zanieczyszczeń po psie.

(fot. Dominik Wąsik)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.