Dzisiejsza sesja Rady Miasta odwołana. Jednym z tematów miały być górki czechowskie

ratusz miasto lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dzisiejsza sesja Rady Miasta została odwołana. Nowy termin został wyznaczony na najbliższą niedzielę. Jednym z tematów nad który radni będą dyskutować są górki czechowskie.

Czwartkowa sesja Rady Miasta miała być jedną z najważniejszych w ostatnich latach. Podczas posiedzenia radni mieli zająć się m.in. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które zakłada zabudowę 25 proc. terenu górek czechowskich blokami.

Czytaj więcej: Prezydent za częściową zabudową górek czechowskich. Wkrótce mogą stanąć tam bloki

Jednak czwartkowa sesja się nie odbędzie. – „Sesja Rady Miasta musi być odwołana w związku z tym zwróciłem się do przewodniczącego Rady Miasta o zwołanie sesji w trybie nadzwyczajnym na 30 czerwca na godzinę 9” – pisze na swoim facebooku prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Chodzi o niedotrzymanie terminu zawiadomienia radnych na 7 dni przed planowanym posiedzeniem. Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Pakuła wyjaśnia, że było duże ryzyko stwierdzenia nieważności wszystkich uchwał, jakie miały być podjęte podczas czwartkowej sesji.

Za obsługę prawną biura Rady Miasta odpowiada mecenas Wojciech Wójtowicz i to na nim spoczywał obowiązek poinformowania radnych o terminie zwołania sesji.

Radca musi zrezygnować ze swojej funkcji

To wynik błędu radcy prawnego obsługującego biuro Rady Miasta. Oczekuję, że osoba odpowiedzialna za tę niedopuszczalną sytuację zrezygnuje ze swoich funkcji” – mówi Krzysztof Żuk.

Czytaj także: „Nie zgadzam się na zastraszanie”. Prezydent Krzysztof Żuk zawiadamia prokuraturę i CBA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.