„Nie zgadzam się na zastraszanie”. Prezydent Krzysztof Żuk zawiadamia prokuraturę i CBA

krzysztof żuk
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zawiadomił prokuraturę i CBA. Chodzi o komentarze w Internecie dotyczące jego osoby i rodziny. – „Nie ma anonimowości w sieci” – pisze w oświadczeniu prezydent.

Lublin żyje dziś tematem studium zagospodarowania, który zakłada zabudowę 25 proc. terenu górek czechowskich blokami. Na pozostałej części, 77 hektarach ma powstać zielony park naturalistyczny, który zobowiązał się wybudować sam deweloper. Po wszystkim obieca przekazać go miastu „za symboliczną złotówkę”.

Czytaj więcej: Prezydent za częściową zabudową górek czechowskich. Wkrótce mogą stanąć tam bloki

Wielu mieszkańców uznaje tę decyzję jako spisek pomiędzy prezydentem i deweloperem. Pod adresem prezydenta pojawiło się dużo komentarzy na internetowych forach i stronach, gdzie mieszkańcy m.in. zarzucają mu korupcję lub zastraszają jego osobę i rodzinę.

W związku z tymi komentarzami prezydent Lublina Krzysztof Żuk postanowił złożyć zawiadomienie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. – „Nie ma anonimowości w sieci, nie można bezkarnie kłamać i rzucać oskarżeń bez pokrycia” – czytamy w oświadczeniu Żuka.

W środę prezydent Lublina poinformował także, że poza zawiadomieniami do prokuratury w sprawie znieważenia funkcjonariusza publicznego zwrócił się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o objęcie działań związanych z kwestią osłony antykorupcyjnej.

Prezentujemy treść oświadczenia Krzysztofa Żuka, prezydenta Lublina

„Szanowni Państwo,

Niespełna pół roku temu niosłem trumnę mojego tragicznie zmarłego kolegi Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska. Ta tragiczna chwila miała swój początek wiele miesięcy wcześniej – zaczęła się od pojedynczych wpisów, hejterskich komentarzy, które potem przerodziły się w zmasowane ataki na Pawła Adamowicza.

Paweł się nie skarżył, ja też się nie skarżę, bo jeśli jest się osobą publiczną, trzeba tego typu sytuacje traktować jako część misji, którą się wypełnia, trzeba mieć trochę „grubszą skórę”, gdy widzi się kłamstwa na swój temat. Rozumiem, że trudne decyzje budzą skrajne emocje, tak jak w przypadku Lublina i Górek Czechowskich, ale poziom emocji i ilość przekłamań w tym temacie sięgnęły zenitu.

Nie zgadzam się na zastraszanie, szczególnie jeśli dotyczy to mojej rodziny i bliskich. Nie zgadzam się na taki poziom dyskusji. Dlatego zdecydowałem o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie ma anonimowości w sieci, nie można bezkarnie kłamać i rzucać oskarżeń bez pokrycia.

Ponieważ w wielu komentarzach pojawia się oskarżenie o korupcję w stosunku do mnie czy moich współpracowników odpowiedzialnych za proces przygotowania studium, zdecydowałem o wystąpieniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o objęcie działań związanych ze studium osłoną antykorupcyjną – czyli specjalnym nadzorem ze strony służb. Nie mamy w tej sprawie nic do ukrycia. To mechanizm, który gwarantuje pełną transparentność procesów związanych ze studium.

Jednocześnie chciałbym wezwać wszystkich, którzy anonimowo rzucają oskarżenia o rzekomej korupcji – jeśli macie dowody na jakiekolwiek nieprawidłowości, zgłoście je do policji i prokuraturze – jak najszybciej. Ja nie mam nic do ukrycia.

Szanuję osoby, które angażują się w sprawy miasta i walczą o tematy ważne dla wszystkich mieszkańców. Inaczej patrzę jednak na te osoby spośród nich, które mając swój prywatny interes dziś tak głośno protestują o zakazie zabudowy Górek.

Podobnie myślę o osobach, które w sposób przekraczający wszelką krytykę manipulują informacją, mając w tym swój interes polityczny i budując się w ten sposób przed kolejnymi wyborami. Nie wystarczy nazwać się społecznikiem czy aktywistą, żeby nim naprawdę być.

dr Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin”

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Teraz będzie z siebie judasz ofiarę robił i jeszcze ludzi zastraszał manipulant zasr…ny 🙁

  2. Wy wszyscy ludzie jesteście jacyś jebnieci. Typ robić co może dla Lublina, a wy debile nasluchaliscie się jakiś „ekspertów” i powoelacoe mity i glupoty o przewietrzaniu i innych pierdolach. I BARDZO DOBRZE, ŻE POWSTANIE PARK I BLOKI. Cena nieruchomości w Lublinie na rynku wtórnym to jakaś kpina więc niech budują jak najwięcej to tylko kolejny plus za tym, żeby zamieszkać w tej zasranej dziurze

  3. Nie rozumiem niektórych ludzi… Wolą, żeby rosły chwasty niż żeby był zagospodarowany park. Teraz w to miejsce boję się pójść nawet w dzień, bo tam skrywają się pijusy i ćpuny. Porządny park przydałby się w tej części Lublina. A bloki i tak się wszędzie budują, więc co ludziom przeszkadza, że akurat w tym miejscu. Tam przecież budują się dwa ogromne osiedla z obydwu stron ogórek czechowskich i to akurat nikomu nie przeszkadza…