Dziś ulicami Lublina przejdzie marsz Czerwonych Wdów

Marsz Czerwonych Wdów w Poznaniu
Marsz Czerwonych Wdów w Poznaniu | fot. Zuzanna Sakowicz

W niedzielę ulicami Lublina przejdzie Marsz Czerwonych Wdów. Członkowie Extinction Rebellion protestują przeciwko utworzeniu kopalni w Poleskim Parku Narodowym.

Kobiety ubrane na czerwono na ulicach Lublina

„Polesie Lubelskie jest niezwykle cennym obszarem. Charakteryzuje się wyjątkową różnorodnością gatunków i obecnością niezwykłego torfowiska – Bagna Bubnów. Mimo to, istnieją plany, żeby na tym terenie utworzyć kopalnię węgla kamiennego. Extinction Rebellion nie godzi się na niszczenie środowiska i zwraca uwagę na zagrożenia związane z tą inwestycją” – wyjaśniają aktywiści Extinction Rebellion.

Dlatego już dzisiaj, (23 maja – niedziela) przez Lublin przejdzie marsz Czerwonych Wdów (Red Rebels). Rozpocznie się o godz. 12 pod Zamkiem (Czerwone Wdowy będą szły od strony PKS) i skończy w okolicach Centrum Kultur. Tam też o godz. 14 odbędą się dwa wykłady – pierwszy pt „Nie mam dla was dobrych wieści, ale może razem damy radę” o przyczynach i katastrofalnych skutkach zmian klimatu, a kolejny o znaczeniu Polesia Lubelskiego.

Więcej o inicjatywie: Marsz Czerwonych Wdów przejdzie ulicami Lublina. O co chodzi w akcji?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.