Marsz Czerwonych Wdów przejdzie ulicami Lublina. O co chodzi w akcji?

Marsz Czerwonych Wdów w Poznaniu
Marsz Czerwonych Wdów w Poznaniu | fot. Zuzanna Sakowicz

Marsz Czerwonych Wdów przejdzie w niedzielę ulicami Lublina. O co chodzi w akcji?

Marsz Czerwonych Wdów w Lublinie

Marsz Czerwonych Wdów to performance wykonywany w wielu miejscach na świecie przez ruch Extinction Rebellion. Milcząca grupa aktorów z twarzami pomalowanymi na biało i ubranych w czerwień ma skłonić do refleksji i działania w obliczu kryzysu klimatycznego. W Lublinie odbędzie się po raz pierwszy.

Marsz Czerwonych Wdów (Red Rebel Brigade) odbędzie się w niedzielę, 23 maja. Może wziąć w nim udział każdy, ale musi się wcześniej przygotować. Jego uczestnicy będą poruszać się od Zamku w kierunku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12. Czerwone Wdowy będą szły od strony PKS.

„Od 2014 r. wydawane są koncesje wydobywcze i poszukiwawcze dla złóż węgla kamiennego znajdujących się wokół Poleskiego Parku Narodowego. Najbliższy otwór wydobywczy znajduje się zaledwie ok. 1 km od chronionych torfowisk. Kolejnym krokiem jest otwarcie kopalni w samym przyrodniczym sercu Polesia. Minister Środowiska wydał już zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Teraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) ma w ciągu roku wydać opinię zasądzającą o szkodliwości lub braku przeciwwskazań wobec tych planów. Extinction Rebellion zwraca uwagę na zagrożenia związane z tą inwestycją. Nie pozwólmy, aby temat przeszedł bez echa” – mówią organizatorzy wydarzenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.