Dziś protest rolników AgroUnii w Lublinie. Policjanci zablokują ważne ulice. Sprawdź mapę utrudnień

radiowóz policji
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dziś do Lublina zjadą się rolnicy, którzy wezmą udział w proteście AgroUnii. Przejazd rolników ulicami miasta będzie wiązać się z ogromnym paraliżem. Policjanci zablokują ważne ulice.

Protest rolników w Lublinie 09.02.2022

Uczestnicy protestu AgroUnii mają zebrać się od godz. 9 na parkingu OBI przy al. Witosa w Lublinie. Następnie rolnicy swoimi maszynami przejadą w kierunku centrum miasta. Trasa przejazdu zawiera się w obrębie ulic: rondo Kasprzaka (rondo przy OBI), al. Witosa, al. Tysiąclecia, rondo Dmowskiego, al. Solidarności, rondo Kuklińskiego. W drodze powrotnej uczestnicy protestu zatrzymają się al. Tysiąclecia na odcinku pomiędzy ul. Lubartowską, a rondem Dmowskiego.

Na czas przejazdu kolumny traktorów całkowicie wstrzymany zostanie ruch pojazdów, w obrębie ulic znajdujących się na trasie przejazdu. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze kierować będą kierowców na alternatywne trasy. Kierowcy jadący al. Witosa od strony Świdnika będą kierowani na objazd ul. Antoniny Grygowej – ul. Mełgiewska lub ul. Krańcowa – ul. Droga Męczenników Majdanka.

W godzinach 10.30-13.00 wyłączony z ruchu będzie odcinek al. Tysiąclecia, między ul. Lubartowską w rondem Dmowskiego. Na tym odcinku rolnicy zaparkują swoje maszyny. Na ten moment nie wiadomo, ilu rolników weźmie udział w proteście. Tu również organizatorzy protestu zapowiedzieli liczne atrakcje dla mieszkańców. Rolnicy będą rozdawać przechodniom żywność m.in. jabłka.

Wyłączenie z ruchu odcinka al. Tysiąclecia będzie wiązać się z poważnymi utrudnieniami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ta na czas utrudnień będzie przekierowana na alternatywne trasy – objazdy. Szczegóły dotyczące planowanych utrudnień znajdziesz w tym materiale: Rolnicy w środę zablokują centrum Lublina. Objazdy komunikacji miejskiej [ROZKŁAD]

Dziś z ruchu wyłączony jest także plac Zamkowy. Informowaliśmy o tym tu: Lublin przygotowuje się na protest rolników. Zamknięcie pl. Zamkowego i al. Tysiąclecia

Poniżej publikujemy mapę utrudnień związanych z dzisiejszym protestem rolników. Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, gdzie będziemy relacjonować wydarzenie na bieżąco.

PROTEST ROLNIKÓW W LUBLINIE - MAPA UTRUDNIEŃ
PROTEST ROLNIKÓW W LUBLINIE – MAPA UTRUDNIEŃ

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.