Lublin przygotowuje się na protest rolników. Zamknięcie pl. Zamkowego i al. Tysiąclecia

plac zamkowy lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W środę 9 lutego odbędzie się protest rolników w Lublinie. Przez część dnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu w ścisłym centrum naszego miasta.

Protest rolników w Lublinie 9 lutego – utrudnienia

W związku z planowaną na środę 9 lutego manifestacją środowisk rolniczych, nastąpi zamknięcie dla ruchu placu Zamkowego. Kierowców jadących od ul. Wyszyńskiego przed wlotem na ul. Podwale oraz ul. Lubartowską przed wlotem na ul. Kowalską, o zamknięciu placu Zamkowego, będą informowały znaki znaki D-4b (wjazd na drogę bez przejazdu), a na ul. Podwale i ul. Kowalskiej zostaną ustawione znaki D-4a (droga bez przejazdu).

Dodatkowo, na ul. Kowalskiej na odcinku od placu Zamkowego do ul. Furmańskiej będzie obowiązywał odwrócony kierunek jazdy. Pojazdy zaparkowane na placu Zamkowym lub na ul. Podwale będą mogły wyjechać przez ul. Kowalską – Furmańską – Cyruliczą do ul. Lubartowskiej. Nastąpi również zamknięcie wjazdu z al. Tysiąclecia na plac Zamkowy i wyjazdu z placu Zamkowego na al. Tysiąclecia.

Na trasie przejazdu uczestników zgromadzenia oraz w miejscu postoju spodziewane są utrudnienia w ruchu. Pojazdy, którymi będą poruszać się uczestnicy zgromadzą się w okolicy ronda Kasprzaka (parking OBI) oraz na jednym pasie al. Witosa. Następnie, po uformowaniu kolumny pojazdy będą przemieszczać się wyznaczoną trasą (rondo Kasprzaka, al. Witosa, al. Tysiąclecia, rondo Dmowskiego, al. Solidarności, rondo Kuklińskiego i z powrotem tymi samymi ulicami).

Na al. Tysiąclecia (w okolicy stadionu MOSiR) uczestnicy zgromadzenia zajmą całą szerokość jezdni. Po zawróceniu pojazdów na rondzie Kuklińskiego zatrzymają się na al. Tysiąclecia (na odcinku od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego bez blokady ronda). Postój pojazdów ma się odbywać w godz. około 10.30-13.00. Ruch pojazdów będzie koordynować policja. Należy na bieżąco stosować się do zaleceń funkcjonariuszy.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przekazał już w poniedziałek, że wszystkie linie, których trasa biegnie przez al. Tysiąclecia, na czas utrudnień zostaną skierowane na objazdy, o czym informowaliśmy w tym materiale: Rolnicy w środę zablokują centrum Lublina. Objazdy komunikacji miejskiej [ROZKŁAD]

O sytuacji drogowej w trakcie protestu informować będziemy na bieżąco.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.