Dziś poznamy decyzje rządu ws. obostrzeń. Co czeka nas od 1 lutego?

Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM
Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM

Dziś dowiemy się, jakie obostrzenia związane z epidemią koronawirusa będą obowiązywać od 1 lutego. Jakie obostrzenia zostaną poluzowane?

Jakie obostrzenia od 1 lutego?

W czwartek przed południem odbędzie się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Ma on przedstawić obostrzenia, które będą obowiązywać w Polsce od 1 lutego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że od 1 lutego mogą zostać otwarte sklepy w galeriach handlowych. Jest także szansa na otworzenie hoteli i pensjonatów.

Co z uczniami i studentami?

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę, że nie będzie rekomendował dalszego otwierania szkół. Poinformował, że w drugim tygodniu lutego będą powtórzone badania przesiewowe nauczycieli i po ich zakończeniu pojawią się kolejne rekomendacje resortu w sprawie szkół.

Siłownie

Główny Inspektorat Sanitarny jest gotowy dać zielone światło dla otwarcia siłowni w całym kraju. Rzecznik GIS przypomina jednak, że taka decyzja nie należy do sanepidu, a od rządu. Przypomnijmy, że Polska Federacja Fitness zapowiedziała, że bez względu na decyzje rządu, część obiektów zostanie otwarta 1 lutego. CZYTAJ WIĘCEJ: Siłownie i kluby fitness otworzą się mimo rządowych zakazów

Restauracje

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd podtrzyma zakaz otwierania restauracji dla gości. Restauracje będą mogły serwować posiłki na wynos lub z dowozem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.