Dziś policyjna akcja „Prędkość”. Więcej patroli w nieoznakowanych radiowozach, ręczne mierniki prędkości

Patrol policji przy ulicy
Patrol policji przy ulicy | fot. Dominik Wąsik

Dziś policja przeprowadzi działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Na drogach Lublina można spodziewać się większej niż zazwyczaj patroli policyjnych, dokonujących kontroli pojazdów.

Kontrole prędkości w Lublinie

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również innym uczestnikom ruchu, zwłaszcza pieszym i rowerzystom, których nie chroni karoseria samochodu.

Podczas działań „Prędkość” szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi), jak i dynamicznie przy użyciu radiowozów z wideorejestratorem.

Szczególną rolę odegrają policjanci z zespołu „SPEED”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości.

Kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy prędkość przekraczają w sposób rażący, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.