Dziś pierwszy lot z Lublina do Warszawy

LOT Boeing787 fot Jacek Bonczek4
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jacek Bonczek / PLL LOT

Dzisiaj nastąpi wznowienie zawieszonego w 2015 roku lotniczego połączenia między Lublinem a Warszawą. Połączenie będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Informację o wznowieniu lotniczego połączenia między Lublinem a Warszawą ogłosił w czerwcu br. przewoźnik Polskie Linie Lotniczego LOT. W historii lubelskiego lotniska można było wcześniej skorzystać z trasy na przełomie roku 2014 i 2015 na pokładach linii Eurolot. Jednak z powodu słabego wówczas zainteresowania loty zawieszono.

Rejsy startują dzisiaj (3 września) i będą realizowane 5 razy w tygodniu: poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele. Samolot wystartuje z Warszawy o godzinie 13:40, a po ponad 40 minutowym locie wyląduje w Lublinie o 14:25. Rejsy powrotne z Lublina będą odbywać się o godzinie 15:10 z lądowaniem w stolicy o 16:00.

Połączenie między Lublinem a Warszawą umożliwią pasażerom dotarcie do największych miast w Polsce: Gdańska, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Szczecina i Katowic.

– Połączenie dedykowane przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych umożliwi normalną komunikację pomiędzy Lublinem, a największymi ośrodkami miejskimi w Polsce. Dzięki krótkim przesiadkom w Warszawie znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Ceny lotów rozpoczynają się od 169 zł. Połączenie będzie obsługiwane 78-miejscowym samolotem Bombardier Q400.

Ciekawostka: Alvaro Soler przyleci w piątek z Warszawy do Lublina na pokładzie samolotu PLL LOT, gdzie pod wieczór wystąpi na scenie Areny Lublin w ramach imprezy POP Arena.

Czytaj także: LOT-em z Lublina do Warszawy. Rejsy pięć dni w tygodniu

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kim jest ten Alvaro Soler. Jak dla mnie to żadna gwiazda. Zaproście AC/DC lub Metallicę do Lublina to zjada się tłumy i nawet ja bardzo chętnie bym przyszedł na koncert.