LOT-em z Lublina do Warszawy

DSC 2173
Samolotem z Lublina do Warszawy | fot. Port Lotniczy Lublin

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w poniedziałek połączenie z Lublina do Warszawy. Rejsy na tej trasie będą się odbywały pięć razy w tygodniu.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły w poniedziałek połączenie z Warszawy do Lublina. To 10. trasa w siatce polskiego przewoźnika i jednocześnie najkrótsza – Lublin i Warszawę dzieli bowiem odległość zaledwie 200 km.

– „Najnowsza trasa krajowa wpisuje się w siatkę ponad 100 połączeń LOT-u, która opiera się na przesiadkach na Lotnisku Chopina w Warszawie. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, że umożliwia pasażerom z Polski Wschodniej transfery np. do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej.” – czytamy w komunikacie PLL LOT.

Rejsy odbywają się pięć razy w tygodniu (poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele). Do ich obsługi LOT przeznaczył samolot Bombardier Q400, na pokładzie którego znajduje się 78 foteli dla pasażerów.

DSC 2269
Samolot Bombardier-Q400 należący do LOT-u | fot. Port Lotniczy Lublin

– Połączenie dedykowane jest przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem, a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu, znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.

Samolot LOT-u wystartował dziś w pierwszy rejs z Warszawy do Lublina o godz. 13.40, a wylądował o 14.20. Na pokładzie samolotu przyleciało 28 osób. Rejs powrotny z Lublina wystartował o godz. 15.10 z ilością 23 pasażerów, w wylądował o godz. 16.00.

Ceny lotów od 169 zł.

DSC 2234
Samolot LOT-u wylądował z Warszawy na płycie lotniska w Świdniku | fot. Port Lotniczy Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.