Dziś mija 14 lat od śmierci św. Jana Pawła II. Wyświetlą napis na budynku CSK

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Dziś przypada 14. rocznica śmierci papieża Polaka św. Jana Pawła II. Z tej okazji na multimedialnej fasadzie Centrum Spotkania Kultur wyświetlą napis: JESTEŚMY, CZUWAMY, PAMIĘTAMY.

To dzień szczególny dla Polaków, którzy kochali papieża Jana Pawła II. Dokładnie 14 lat temu o godzinie 21:37 arcybiskup Leonardo Sandri powiedział: „Nasz Ojciec Święty powrócił do Domu Ojca”.

Jan Paweł II został pochowany w Grotach Watykańskich. Jego beatyfikacji dokonał papież Benedykt XVI 1 maja 2011 r. Po niej grób papieża przeniesiono do kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice Świętego Piotra. Papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym 27 kwietnia 2014 r.

Jan Paweł II mimo postępującej choroby, wykonywał obowiązki papieskie do ostatnich dni. Papież Polak miał problemy z oddychaniem, przeszedł zabieg tracheotomii, a choroba Parkinsona wciąż postępowała.

Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 roku. Przyjął wtedy imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch.

Z okazji 14. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zlecił wyświetlenie napisu „JESTEŚMY, CZUWAMY, PAMIĘTAMY” na multimedialnej fasadzie budynku Centrum Spotkania Kultur. Napis będzie wyświetlany od godz. 20.30 do północy.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.