Dziś konferencja ministra zdrowia dotycząca obostrzeń. O której godzinie?

Minister zdrowia Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski

Na środę zaplanowano konferencję prasową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Konferencja prasowa będzie poświęcona obostrzeniom, które będą obowiązywały po 9 kwietnia.

Konferencja premiera 7.04.2021

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że dzisiaj, tj. 7 kwietnia, o godz. 11.00 odbędzie się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wcześniej, bo o godz. 10.00 odbyło się spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd zdecyduje się na przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 9 kwietnia na kolejne dwa tygodnie. Podobne słowa padły z ust ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który będąc gościem w programie stacji Polsat News, poinformował, że będzie rekomendował przedłużenie obowiązujących obostrzeń.

Konferencja ministra zdrowia na żywo: KLIKNIJ TUTAJ

Lista obostrzeń

Do 9 kwietnia zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. – w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Do żłobków i przedszkoli mogą uczęszczać jedynie dzieci medyków i osób pracujących w służbach porządkowych.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.