Dziś czeka nas gwałtowna zmiana pogody! Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego

4916627 burza 900 597
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego. Dziś należy spodziewać się gwałtownej zmiany pogody. Nad region nadciągają burze z gradem.

W środę termometry w województwie lubelskim wskażą 23 st. C. Późnym popołudniem i wieczorem synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki zapowiadają gwałtowną zmianę pogody. W regionie spodziewane są silne burze, którym będzie towarzyszył deszcz, silny wiatr oraz miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje od godz. 15:00 do godz. 21:00. – „Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad” – mówi Ilona Bazyluk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.