Dziennikarz zaatakowany podczas II Marszu Równości w Lublinie. Rozwalili jego telefon

Nagranie zostało udostępnione przez redakcję OKO.press

Podczas Marszu Równości w Lublinie kontrmanifestanci zaatakowali dziennikarza OKO.press. Mężczyzna został zwyzywany, uderzony kilkukrotnie, a na końcu rozwalili jego telefon. Nagranie wywołało sporą dyskusję wśród internautów.

W sobotnim drugim Marszu Równości w Lublinie wzięło udział blisko dwa tysiące osób. Podczas przemarszu około 1000 policjantów skutecznie odgradzało jego uczestników od kontrmanifestantów, którzy usiłowali przerwać wydarzenie. Pomiędzy policjantami a kontrmanifestantami do starć, policjanci użyli gazów łzawiących i armatki wodnej.

Na skrzyżowaniu ul. Lipowej z Krakowskim Przedmieściem doszło do incydentu, w którym została ranna fotoreporterka OKO.press Agata Kubis. Jeden z kontrmanifestantów rzucił w nią puszką z napojem, w wyniku czego doszło do rozcięcia czoła nad brwią.

To był jakiś agresywny koleś, wcześniej widziałam, jak wyrwał komuś telefon komórkowy. Zbliżyłam się na pięć metrów i robiłam mu zdjęcie. I wtedy on coś krzyknął do mnie i z całej siły rzucił puszką z colą. Trafił w obiektyw, na szczęście aparat ocalał, ale ucierpiało moje czoło. Mocno krwawiłam” – relacjonuje fotoreporterka OKO.press Agata Kubis.

W tym przypadku sprawca został zatrzymany przez policjantów. Jest to 35-letni mężczyzna.

Kontrmanifestanci zaatakowali również reportera OKO.press Macieja Piaseckiego, który został pobity, gdy filmował blokadę zorganizowaną przez przeciwników Marszu Równości. Na nagraniu widać, jak grupka mężczyzn przepycha go, słychać jak go wyzywa, a także uderzają go pięściami. Na końcu jeden z uczestników nielegalnego zbiegowiska niszczy jego telefon, rzucając go o jezdnię.

Filmowałem blokadę zorganizowaną przez przeciwników marszu. Nawet z nimi nie rozmawiałem, tylko filmowałem. Kilku z nich krzyczało do mnie spie#dalaj. Wtedy jeden z nich uderzył mnie w rękę, wytrącając telefon. Drugi podszedł i uderzył mnie w twarz pięścią. Trzeci kopnął mnie w plecy. Policja użyła gazu, ale nie wiem, czy to była reakcja na tę sytuację. Usłyszałem tylko od policjanta »Uciekaj«” – relacjonuje reporter OKO.press Maciej Piasecki.

Nagranie zostało udostępnione na profilu redakcji OKO.press, pod którym znajduje się blisko pół tysiące komentarzy internautów oburzonych zachowaniem kontrmanifestantów.

Kwiat polskiej pobożnej patriotycznej młodzieży. Takie będą Rzeczypospolite…” – komentuje internautka Anna.

Tak to jest prawa katolicka młodzież walcząca o katolickie wartości Już samo słownictwo i zachowanie pokazuje, na co mają pozwoleni” – komentuje internautka Hanna.

Czytaj również 👇2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.