To oni zakłócili II Marsz Równości w Lublinie. Policja analizuje nagrania z kamer

marsz równości lublin zatrzymani
Wizerunek osób zatrzymanych za zakłócenie II Marszu Równości w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policja wykorzystuje nagrania z policyjnych kamer oraz monitoringu miejskiego celem zatrzymania osób, które złamały prawo podczas II Marszu Równości. Do tej pory zatrzymano 38 osób.

W sobotę ulicami Lublina przeszedł II Marsz Równości. Podczas zabezpieczenia tego wydarzenia policjanci dbali o bezpieczeństwo zarówno uczestników zgromadzenia, jak i mieszkańców Lublina niebiorących udziału w wydarzeniu.

Policjanci na bieżąco monitorowali sytuację, zatrzymując osoby, które naruszały prawo. Komenda Miejska Policji w Lublinie zamieściła na swojej stronie internetowej zdjęcia osób, które zakłóciły porządek w trakcie drugiego Marszu Równości w Lublinie. W areszcie pozostaje 33 osób z 38 zatrzymanych.

Zatrzymani odpowiadać mogą m.in. za czynny udział w zbiegowisku publicznym, publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa, czynną napaść na funkcjonariusza, czy też naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Dodatkowo dwie osoby mogą liczyć się z odpowiedzialnością za posiadanie niebezpiecznego przyrządu wybuchowego” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak zapowiadają policjanci, jest to dopiero początek zatrzymań. – „Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą nam do identyfikacji wszystkich tych pozostałych osób, które naruszyły prawo” – informuje kom. Kamil Gołębiowski.

W zabezpieczeniu Marszu Równości brali udział policjanci z całego województwa lubelskiego oraz innych garnizonów policji m.in. Radomia, Białegostoku i Rzeszowa – łącznie ok. 1000 funkcjonariuszy.

Żaden z uczestników marszu, jak również policjantów nie odniósł obrażeń. Jedna z osób postronnych przed rozpoczęciem marszu została rzucona puszką w głowę. Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Jest to 35-letni mężczyzna.

Marsz Równości 2019 przeszedł przez Lublin. Kolory tęczy, muzyka i mnóstwo policji – ZDJĘCIA, WIDEO

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Pokazać twarze tych pajaców. Nawet tej panienki, aby w przyszłości chłopaki omijali taki element.

  2. Zostawcie normalnych ludzi w spokoju i zajmijcie się tymi ludzmi co obrażają nasze uczucia kulturalne i religijne. Poza tym masa na tych marszach chodzi prawie nago ? i nie rozumiem skąd taki nagły boom na takie manifestacje we wszystkich miastach w PL, do tego niektórzy są tam nawet nie z Polski ?