„Dziennik z podróży” – pierwszy pokaz dokumentu o mistrzu fotografii Tadeuszu Rolke

Rolke - W obiektywie sztuki
Fot. Materiały organizatora

16 lipca, 27 sierpnia i 3 września o godzinie 16:00 zapraszamy na film dokumentalny „Dziennik z podróży” oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawie „W obiektywie sztuki”, które poprowadzi Olga Guzik-Podlewska o godzinie 17:00.

Prezentacja wystawy Tadeusza Rolke

Tadeusz Rolke powraca do Lublina, miasta swoich studiów na wydziale historii sztuki, z wystawą akcentującą jego pasję do sztuki. Uważny obserwator teraźniejszości, z łatwością odnalazł się wśród artystek i artystów, towarzysząc im na co dzień w ich pracowniach i galeriach sztuki. Wystawa prezentuje fotografie powstałe od lat 50. XX w. do dziś, ponieważ Tadeusz Rolke nie ustaje w byciu twórcą i aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Oprowadzanie poprzedzać będzie projekcja filmu dokumentalnego „Dziennik z podróży” w Sali Kinowej CSK.

Film dokumentalny „Dziennik z podróży”

To opowieść o nietypowej relacji uczeń – mistrz. Tadeusz Rolke, mistrz polskiej fotografii wraz z piętnastoletnim Michałem wyruszają w Polskę, by portretować mieszkańców małych miejscowości, a umieszczona w kamperze ciemnia umożliwia im natychmiastowe wywoływanie zdjęć i obdarowywanie nimi przypadkowo spotkanych modeli. Dla chłopca jest to doskonała okazja, by poznać tajniki tradycyjnej fotografii. Dla obu bohaterów – szansa na przeżycie pięknej przyjaźni.

Reżyseria: Piotr Stasik
Scenariusz: Piotr Stasik
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 54 min.
Rok produkcji: 2013
Produkcja: Kijora Film – Anna Gawlita
Koprodukcja: Narodowy Instytut Audiowizualny, Orange, Telewizja Polska
Zdjęcia: Piotr Stasik, Tomasz Wolski
Montaż: Tomasz Wolski
Muzyka: Motion Trio
Wstęp wolny | Obowiązkowe zapisy: obslugaw[email protected] | Sala Kinowa CSK, Galeria Wystaw Czasowych +1

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.