Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej

Archiwum prywatne Pawła Adamowicza

Dzień pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej – poinformował Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda poinformował, że w trakcie spotkania z przedstawicielami partii politycznych poruszona została kwestia ogłoszenia żałoby narodowej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Podkreślił, że chciał, żeby data żałoby narodowej była wspólną decyzją polityków różnych partii.

Po spotkaniu prezydent Andrzej Duda poinformował, że postanowiono nie organizować marszu. – Doszliśmy wspólnie do wniosku, że jakiekolwiek marsze organizowane przez władze nie są tutaj na miejscu. Ponieważ rodzina chce, żeby zachować powagę i zachować jak najmniej w tym wszystkim polityki, w której my przecież wszyscy uczestniczymy, w związku z czym postanowiliśmy, że nie będziemy organizowali żadnego marszu – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent zaapelował, aby „usłuchać tej prośby ze strony rodziny, żeby powstrzymać się od wszelkich, zwłaszcza daleko idących komentarzy; żeby się powstrzymać w tym kontekście zwłaszcza od wszelkiej polityki”.

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu w szpitalu, gdzie trafił w niedzielę wieczorem po ataku nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację, gdzie przetoczono 41 jednostek krwi.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.