"Dzień dobry, w budynku jest bomba". Sprawca fałszywego alarmu zatrzymany

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Radzyńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który postanowił zażartować sobie i powiadomił służby o podłożonej bombie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim.

 

Radzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 16-letniego mieszkańca miejscowości Czemiernik, który w poniedziałek zadzwonił do dyżurnego policji i anonimowo poinformował, że w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim znajduje się ładunek wybuchowy.

 

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole policji. Po sprawdzeniu budynku przez policjanta przeszkolonego w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz terenu przyległego, alarmu nie potwierdzono.

 

Policjanci ustalili do kogo należy numer z którego dzwoniono. Zaraz potem zatrzymano 16-latka, który w chwili zatrzymania przebywał na terenie ośrodka. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił.

 

Noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka w Lublinie. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego. Koszty akcji mogą pokryć rodzice.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.