"Dzień dobry, w budynku jest bomba". Sprawca fałszywego alarmu zatrzymany

policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Radzyńscy policjanci zatrzymali 16-latka, który postanowił zażartować sobie i powiadomił służby o podłożonej bombie w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim.

 

Radzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali 16-letniego mieszkańca miejscowości Czemiernik, który w poniedziałek zadzwonił do dyżurnego policji i anonimowo poinformował, że w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Radzyniu Podlaskim znajduje się ładunek wybuchowy.

 

Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane patrole policji. Po sprawdzeniu budynku przez policjanta przeszkolonego w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego oraz terenu przyległego, alarmu nie potwierdzono.

 

Policjanci ustalili do kogo należy numer z którego dzwoniono. Zaraz potem zatrzymano 16-latka, który w chwili zatrzymania przebywał na terenie ośrodka. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił.

 

Noc spędził w Policyjnej Izbie Dziecka w Lublinie. 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym za spowodowanie fałszywego alarmu bombowego. Koszty akcji mogą pokryć rodzice.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.