Dzień bez samochodu. W czwartek autobusem i trolejbusem za darmo. Kto może skorzystać?

Trolejbus na linii 154
Trolejbus na linii 154 | fot. Dominik Wąsik

W czwartek, 22 września przypada Dzień bez samochodu. Podobnie jak w ubiegłych latach w Lublinie podróżowanie komunikacją miejską będzie darmowe. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami i trolejbusami?

Europejski Dzień bez samochodu kończy Europejski Tydzień Mobilności

Trwa Europejski Tydzień Mobilności (dawniej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu), którego zwieńczeniem jest Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września. ETM ma na celu rozpowszechnianie wiedzy oraz znaczenia zrównoważonego transportu.

Kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r. zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

22 września Dzień bez samochodu. Darmowa komunikacja miejska

W czwartek, 22 września podróżowanie komunikacją miejską w Lublinie będzie bezpłatne – nie trzeba będzie kasować wtedy biletów. Tego dnia ważny dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.