Dziecko wypadło z koparki. Jest śledztwo prokuratury

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 2-latka, który wypadł z koparki prosto do głębokiego wykopu. Chłopiec zginął na miejscu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek przed południem w miejscowości Stary Bubel w gminie Janów Podlaski. Doszło tam do wypadku, w którym śmierć poniósł 2-letni chłopiec.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności tego tragicznego wypadku z udziałem dwulatka. Wiadomo, że na terenie posesji, gdzie doszło do wypadku prowadzone były prace ziemne z użyciem koparki.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że 2-latek był w tym czasie pod opieką swojego ojca, który wsadził go kabiny koparki. W pewnym momencie ojciec miał pozostawić chłopca bez opieki. Ten próbował wyjść z kabiny koparki, gdzie wpadł do głębokiego wykopu.

Nieprzytomne dziecko znalazł ojciec. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego. Niestety, podjęta przez ratowników próba przywrócenia 2-latkowi funkcji życiowych nie powiodła się. Chłopiec zmarł na miejscu.

Odlędziny miejsca zdarzenia wykazały, że doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci 2-letniego chłopca. Nastąpiło to na posesji, w której zamieszkiwał małoletni. W zdarzeniu brał udział jego ojciec, który w trakcie zdarzenia był trzeźwy – mówi prokurator Edyta Winiarek, prokurator rejonowy w Białej Podlaskiej.

Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia? – Nieujawniamy na chwilę obecną okoliczności zdarzenia, ponieważ to jest za wczesny etap – dodaje prokurator Winiarek.

Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.