Dwukrotnie złamał zasady obowiązkowej kwarantanny. Teraz zapłaci 10 tys. zł

WOT i Policja 1
Terytorialsi wspierają policję w sprawdzaniu, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach

Karę administracyjną w wysokości 10 tysięcy złotych musi zapłacić jeden z mieszkańców gminy Janów Lubelski, który dwukrotnie złamał zasady kwarantanny.

Oba zdarzenia miały miejsce na początku kwietnia. 40-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski, wobec którego wprowadzono procedurę kwarantanny nie zastosował się do obowiązującego go zakazu. Mężczyzna opuścił miejsce wyznaczone do przebywania.

Policjanci przesłali do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny. Informacja o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny została przesłana również do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim. Sanepid zastosował wobec 40-latka grzywnę w wysokości 10 tys. złotych.

Przypomnijmy, że każda osoba, która została objęta kwarantanną ma obowiązek pozostać w miejscu zamieszkania. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.