Dworzec Lublin z nowymi przewoźnikami. Od dziś 700 kursów dziennie w przeszło 60 kierunkach

Kolejni przewoźnicy na Dworcu Lublin
Kolejni przewoźnicy na Dworcu Lublin | fot. Dworzec Lublin

Kolejni przewoźnicy przenieśli się na nowy Dworzec Lublin. Od 18 marca do obecnych przewoźników dołączyło blisko 50 firm przewozowych. Tym samym zrealizują dziennie ponad 700 kursów w przeszło 60 kierunkach.

50 nowych przewoźników na Dworcu Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przeprowadził kolejny etap przenosin przewoźników ze starego dworca PKS przy al. Tysiąclecia na Dworzec Lublin przy ul. Dworcowej. Od poniedziałku (18.03) z nowego dworca zaczęła kursować grupa blisko 50 firm przewozowych. Wśród nowych kierunków są m.in. Opole Lubelskie, Poniatowa, Puławy, Nałęczów, Janów Lubelski, Kraśnik, Zamość, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Chełm i wiele innych.

„Po uwzględnieniu dzisiejszej zmiany, z Dworca Lublin realizowanych jest ponad 700 kursów (przez ok. 70 przewoźników – red.) w ponad 60 kierunkach, co stanowi ok. 75 proc. dostępnego potencjału całego rynku krajowego” – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, który zarządza Dworcem Lublin.

Na jakich przystankach przy PKS zatrzymują się busy?

Od rana w rejonie dworca PKS przy al. Tysiąclecia można spotkać pracowników ZTM-u, którzy udzielają pasażerom ogólnej informacji m.in. na temat nowych miejsc odjazdów w poszczególnych kierunkach. Przypomnijmy, że przewoźnicy, którzy przenieśli się na Dworzec Lublin, nie zatrzymują się już na starym dworcu PKS, a na przystankach autobusowych w jego rejonie.

Przystanki z podziałem na kierunek jazdy:

  • Dworzec Główny PKS 04: Puławy, Nałęczów, Opole Lubelskie, Poniatowa, Kraśnik, Janów Lubelski, Bełżyce, Kurów, Kazimierz dolny, Chodel, Czesławice, Józefów, Łubki, Miłocin, Niedrzwica, Sobieszczany, Wąwolnica, Wojciechów, Wola Przybysławska, Warszawa, Modlin Lotnisko;
  • Tarasy Zamkowe 03: Chełm, Zamość, Krasnystaw, Tomaszów Lubelski, Dołhobyczów, Krasnobród, Józefów, Oleśniki, Milejów, Mełgiew, Świdnik, Trawniki;
  • Plac Singera 03: Łuków;
  • Tarasy Zamkowe 01: przystanek przy tzw. kosiarkach do wysiadania.

Poniżej grafika przedstawiająca mapkę przystanków przy PKS-ie z kierunkami odjazdów.

Mapa przystanków przy dworcu PKS z kierunkami odjazdów
Mapa przystanków przy dworcu PKS z kierunkami odjazdów | fot. Dworzec Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.