Dwie warszawskie firmy rywalizują o kontrakt na zaprojektowanie nowego miejskiego cmentarza

Przy skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i ul. Bohaterów Września powstanie nowy miejski cmentarz
Przy skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i ul. Bohaterów Września powstanie nowy miejski cmentarz | fot. Dominik Wąsik

Dwie pracownie z Warszawy rywalizują o kontrakt na zaprojektowanie nowego miejskiego cmentarza w Lublinie. Oferta jednej z nich jest znacznie powyżej zakładanego przez urzędników budżetu.

Nowy miejski cmentarz ma powstać przy północnej granicy miasta, w dzielnicy Sławin. Od strony wschodniej ograniczony jest ul. Bohaterów Września, będącą kontynuacją ul. Poligonowej i dojazdem do obwodnicy miasta, a od południa – ul. Korpusu Ochrony Pogranicza (przedłużenie ul. Zelwerowicza), która po planowanej rozbudowie wraz z drogą serwisową będzie stanowiła główną obsługę komunikacyjną nowego cmentarza.

Nowa nekropolia ma mieć powierzchnię 62 hektarów. Znajdzie się na nim w przyszłości miejsce na około 120 tys. pochówków – będą to zarówno groby murowane, ziemne, pola urnowe, kolumbaria, katakumby, jak i aleja zasłużonych. Pozwoli to, zdaniem urzędników, na zabezpieczenie potrzeb miasta na pochówki na około 55 lat.

Kto zaprojektuje nowy cmentarz w Lublinie?

Miasto obecnie szuka projektanta nekropolii. Kontraktem zainteresowane są dwie firmy, obie mające swoją siedzibę w Warszawie. Firma BBC Best Building Consultants wyceniła swoje prace na 483 tys. zł, a spółka Studium oszacowała, że jej prace będą kosztować 1,7 mln zł. Miasto planowało wydać na projekt nowego cmentarza 715 tys. zł.

Teraz trwa sprawdzanie złożonych ofert pod kątem formalnym. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała zaprojektować cmentarz według wytycznych ustalonych przez miasto. Szczegóły: Miasto zamawia projekt nowego cmentarza na Sławinie. Park-nekropolia wystarczy na około 55 lat

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.