Dwie ciężarówki doszczętnie spłonęły na parkingu firmy transportowej. Ogień uszkodził też trzy naczepy

Straż Pożarna - strażak
Straż Pożarna - strażak | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie doszło do pożaru samochodów ciężarowych. Pojazdy były zaparkowane na parkingu firmy transportowej. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury.

Spłonęły dwie ciężarówki

Zgłoszenie o tym, że na parkingu jednej z firm transportowych przy ul. Tokarskiej w Lublinie, pojawił się pożar, strażacy dostali w niedzielę 16 czerwca o godz. 22:30. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej, w tym 9 strażaków, zespół ratownictwa medycznego i policję.

„Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali rozwinięty pożar. W sumie doszczętnie spłonęły dwa ciągniki siodłowe. Ogień uszkodził też trzy naczepy” – przekazał kpt. Andrzej Szacoń, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Jak nas poinformowano, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak pod koniec akcji gaśniczej na miejsce przyjechał właściciel pojazdów. Mężczyzna, widząc całe zdarzenie, źle się poczuł, wymagał pomocy ratowników medycznych. Zapadła decyzja o przetransportowaniu go do szpitala.

Przyczynę powstania pożaru będzie ustalał biegły

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pod nadzorem prokuratury. Przyczyny wybuchu ognia nie są jeszcze znane. Będzie je ustalał powołany przez prokuraturę biegły z zakresu pożarnictwa.

Wstępne straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na kwotę 1 miliona złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.