Dwaj mężczyźni aresztowani za rozbój na koledze, z którym pili alkohol

Policja prowadzi aresztanta
Sprawcy rozboju na koledze aresztowani | fot. KMP Chełm

W miniony weekend na terenie gminy Chełm doszło do brutalnego rozboju. Dwaj mężczyźni pobili i okradli znajomego, z którym spożywali alkohol. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Sprawcom grozi do 15 lat więzienia.

Brutalny atak po spożyciu alkoholu

Podczas wspólnego spożywania alkoholu na jednej z posesji w gminie Chełm, doszło do nieporozumienia między trzema mężczyznami. Dwaj z nich zaatakowali swojego 41-letniego znajomego, pobili go i okradli. Ich łupem padł przenośny głośnik oraz telefon komórkowy, a pokrzywdzony oszacował straty na ponad tysiąc złotych.

Szybka reakcja policji

Zgłoszenie o rozboju wpłynęło do dyżurnego komendy w minioną środę. Chełmscy kryminalni szybko przystąpili do działania, zatrzymując jednego ze sprawców jeszcze tego samego dnia, a drugiego już następnego. Obaj zatrzymani to mieszkańcy powiatu chełmskiego, w wieku 22 i 28 lat. Policjantom udało się również odzyskać część skradzionego mienia.

Policja prowadzi aresztanta
Sprawcy rozboju na koledze aresztowani | fot. KMP Chełm

Tymczasowe aresztowanie

Wczoraj obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty rozboju. Następnie sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym, za rozbój grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Komisarz Ewa Czyż poinformowała: „Zastosowanie tymczasowego aresztu ma na celu zabezpieczenie prawidłowego przebiegu postępowania oraz zapobieżenie ewentualnym próbom mataczenia.”

Czy uważacie, że kary za rozbój powinny być jeszcze surowsze? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach lub udostępnijcie artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.