Dwa pościgi łęczyńskiej drogówki

policja radiowóz
Policja | fot. Dominik Wąsik

Kierujący Audi miał blisko promil alkoholu w organizmie, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz poszukiwany był listem gończym. Z kolei u kierującego motocyklem badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. Posiada też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierujący audi był poszukiwany listem gończym

W sobotę około godziny 18.30 w Łęcznej policjanci z łęczyńskiej drogówki zauważyli Audi, którego kierujący miał przypięte za plecami pasy bezpieczeństwa. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się i zaczął przyśpieszać. Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną. Po chwili był już w rękach policjantów.

Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Milejów. Miał blisko promil alkoholu w organizmie, ale na tym jeszcze nie koniec. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2025 roku, a co więcej poszukiwany był listem gończym celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Pojazd zaś nie był dopuszczony do ruchu.

Motocyklista przyspieszył na widok policjantów

Z kolei w niedzielę przed godziną 14.00 w miejscowości Jaszczów gmina Milejów policjanci wydali sygnał do zatrzymania do kontroli drogowej kierującemu motocyklem BMW. Motocyklista na widok policjantów raptownie przyśpieszył i rzucił się do ucieczki.

W trakcie pościgu kierujący popełniał szereg wykroczeń, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Podczas próby zatrzymania uderzył bokiem motocykla w radiowóz, pomimo tego nie dawał za wygraną i kontynuował jazdę. Został zatrzymany na terenie powiatu świdnickiego.

43-letni motocyklista z powiatu lubartowskiego miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. 32- latek został już doprowadzony do aresztu, gdzie będzie odbywać zasądzoną karę.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, kontynuacja jazdy pomimo wydanego przez funkcjonariusza polecenia zatrzymania pojazdu oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość, to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to wynosi od 5 do 60 tysięcy złotych — komentuje aspirant sztabowy Magdalena Krasna.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.