Duże zainteresowanie bonem turystycznym na wakacje. Gdzie będzie można nim zapłacić?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Mamy już 1432 podmioty na liście przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, które przyjmują płatności – informuje Polska Organizacja Turystyczna. Lista zostanie opublikowana 1 sierpnia.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie wynika, że aż 55 proc. Polaków deklaruje plany wyjazdu turystyczno-wypoczynkowego w sezonie letnim 2020. Zdecydowana większość osób, bo 82 proc., które chcą wyjechać w celu turystycznym, planuje wypoczynek w kraju.

Rejestracja podmiotów – Polski Bon Turystyczny

Rejestracja firm w programie Polski Bon Turystyczny wystartowała w sobotę 25 lipca. Na listę mogą się wpisać przedsiębiorcy turystyczni lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub organizują imprezy turystyczne na terytorium Polski.

„W poniedziałek po godzinie dziesiątej ponad 1400 przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego wypełniło oświadczenie i przystąpiło do programu Polski Bon Turystyczny. Przypominam, że rejestracja do programu będzie ciągła i można do niego dołączyć także w kolejnych miesiącach” – powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Bon turystyczny na wakacje. Co będzie można nim opłacić?

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością – dodatkowy bon w wysokości 500 zł.

Za pomocą bonu będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Pierwsza lista z podmiotami obsługującymi bon turystyczny będzie opublikowana na stronie bonturystyczny.gov.pl w sobotę 1 sierpnia.

Bon turystyczny na wakacje od 1 sierpnia

Turyści bon turystyczny będą mogli aktywować począwszy od nocy z 31 lipca na 1 sierpnia. Do aktywacji bonu turystycznego wymagane jest profil na PUE ZUS, który można założyć m.in. przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej.

„Trzeba będzie podać lub uaktualnić dane kontaktowe, czyli adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Będzie tam także możliwość złożenia oświadczenia będącego podstawą przyznania dodatkowego bonu na dziecko z niepełnosprawnością – tłumaczy prof. Gertruda Uścińska.

Po wejściu na PUE dokonujemy aktywacji i otrzymujemy kod, za pomocą którego płacimy pomiotowi turystycznemu. Kiedy dokonamy płatności bonem, otrzymamy potwierdzenie tej płatności SMS-em.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.